4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Handlovej s cieľom zlomiť čakanie na víťazstvo

12. októbra 2019

V treťom kole Slovenskej basketbalovej ligy sa Patrioti Levice predstavia v repríze štvrťfinále na palubovke MBK Baník Handlová. Zverenci trénera Michala Madzina majú jasný cieľ – získať prvé ligové víťazstvo v novom ročníku.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

Mestská športová hala, sobota 12. októbra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Anton Šarišský, Tomáš Doušek

Na Hornej Nitre sa odohrá tiež ďalšia štvrťfinálová repríza. Séria Handlovej s Levicami sa v predchádzajúcom ročníku natiahla na maximálny počet zápasov, z postupu sa vtedy radovali Patrioti. Ale späť do reality, Baníku nevyšiel vstup do novej sezóny, keď neuspel vo Svite. Zverenci trénera Branka Maksimoviča doplatili na nervozitu, nevydarenú prvú štvrtinu a zlú streľbu za tri body. Všetky tieto faktory Iskra využila. Pred domácimi priaznivcami si však chcú napraviť chuť. “Čaká nás dôležitý zápas, v ktorom sa v premiére novej sezóny predstavíme pred svojim hľadiskom. Veľmi by sme si priali, aby sa handlovská športová hala zaplnila do posledného miesta a aby sme fanúšikov potešili víťazstvom. Levická súpiska je vyskladaná z kvalitných Slovákov, ktorých dopĺňajú výborní legionári. Vieme, že pred nami stojí náročná úloha. Do zápasu musíme vložiť maximálnu koncentráciu a nesmieme produkovať ľahké chyby. Našou výhodou bude domáce prostredie pred skvelými fanúšikmi a pokiaľ sa nám podarí dodržať všetko, na čom sme pracovali, tak verím, že sa budeme tešiť z prvého víťazstva sezóny,” zamyslel sa kouč MBK Branko Maksimovič.

Levičania zatiaľ nezažívajú ideálny vstup do sezóny, v oboch doterajších stretnutiach ťahali za kratší koniec a preto im svieti v kolónke víťazstiev nula. V oboch prípadoch prišli o dva body do tabuľky po nevydarenej štvrtine, tak tomu bolo aj proti Interu. Doma to proti majstrovi vychádzalo 20 minút, potom sa podarilo hosťom obrátiť vývoj na svoju stranu a napokon si odniesli z levickej palubovky víťazstvo. Zverenci trénera Michala Madzina by radi prerušil negatívnu sériu práve v Handlovej. “Handlová je nebezpečný súper a musíme si dávať pozor na ich strelcov. Ideme tam s cieľom hrať agresívnu obranu a vyhrať,” vyhlásil rozohrávač Patriotov Milan Žiak.

Z tábora „žlto-zelených“: Patrioti sa na sobotňajší duel dôkladne pripravovali, radi by v ňom prelomili sériu dvoch prehier z úvodu sezóny. Budú k tomu potrebovať kvalitný výkon počas celých 40 minút. “Žlto-zelení” nastúpia v plnej sile a budú sa spoliehať na tradičnú podporu z hľadiska, ktorú pravidelne v Handlovej majú. Vo fanbuse je stále niekoľko voľných miest. Odchod z parkoviska pri Dome Športu je o 16.00 hodine.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice