5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo fantastickom obrate máme prvé ligové víťazstvo

12. októbra 2019

Patrioti Levice získali prvé víťazstvo v Slovenskej basketbalovej lige, po fantastickom obrate v záverečnej štvrtine si odnášajú z Handlovej dva body po výsledku 90:78.

„Žlto-zelení“ vyrukovali na Hornej Nitre opäť s odlišnou základnou zostavou, ale v prvej štvrtine ťahali počas väčšinu času za kratší koniec. Handlovčania boli totiž v streľbe efektívnejší, zatiaľ čo Levičania sa na niekoľko desiatok sekúnd bodovo zasekli. Postupne sa však zlepšoval herný prejav a z nie príliš vysokého manka úspešne ukrajovali. Prvú štvrtinu však prehrali 15:16. V druhej časti pokračoval podobný priebeh, najskôr si tímy striedali tesné vedenie, ale potom domáci zase raz bodovo odskočili. Na strane Patriotov ťahal svoje družstvo Žiak, aj s jeho pomocou bol po prvom polčase stav 45:46 z pohľadu hostí.

Po prestávke sa z oboch strán spustila výraznejšia ofenzíva, viac z nej však ťažila Handlová. S pomocou Radukiča opäť odskočila, ale Patrioti svoj boj nevzdávali. Držali sa na dostrel, ale pred záverečnou 10-minútovkou sa pre nich stretnutie nevyvíjalo dobre, keďže prehrávali 64:69. V úvode štvrtej štvrtiny sa situácia zhoršila, Handlová zaznamenala päť bodov v rade a bola v najvyššom vedení v zápase – 74:64. Lenže potom prišlo niečo, čo asi ani najtrúfalejší fanúšikovia nečakali. „Žlto-zelení“ zaznamenali neuveriteľnú 26-bodovú šnúru, ktorou zlomili stretnutie na svoju stranu a zároveň rozhodli o osude stretnutie. K Hotovi a Bojanovskému sa pridali aj ostatní spoluhráči a výsledkom bola prvá ligová výhra v novom ročníku.  

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 78:90 (16:15, 30:30, 23:19, 9:26)

Handlová: Radukič 29, Jašš 13, Mrviš 12, Mitrovič 11, Petráš 2 (Jankovič 6, Halada 3, Baltus 2, Dolník 0)

Levice: Perovič 16, Bojanovský 15, Hot 11, Hill 3, Bachan 2 (Žiak 22, Juríček 9, Kirves a Krajčovič po 6)

TH: 13/6 – 21/14, Fauly: 19 – 17, Trojky: 12 – 10, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Doušek

Povedali po zápase:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: „Tento výsledok ma veľmi mrzí, poslednú štvrtinu sme absolútne nezvládli. Je ťažké byť na lavičke tímu, ktorý hrá bez energie a nasadenia.”

Aleksandar Radukič, hráč Handlovej: “Hrali sme dobre iba tridsať minút a to na víťazstvo nestačí. Neviem čo sa stalo, ale poslednú štvrtinu sme absolútne nezvládli. Aj napriek tomu, že je to veľmi bolestivá prehra, tak musíme sa už sústrediť na zápas v Lučenci. Mrzí ma to najmä kvôli naším fanúšikom, ktorí boli úžasní.”

Michal Madzin, tréner Levíc: “Konečný stav nezodpovedá priebehu zápasu, bol to veľmi náročný duel. Handlová hrala tri štvrtiny vynikajúco a dlho nebolo jasné, kto sa bude po štyridsiatich minútach tešiť z víťazstva. V závere sme sa ale dostali do laufu a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili.”

Milan Žiak, hráč Levíc: “Vedeli sme, že to v Handlovej nebude jednoduché a to sa na palubovke potvrdilo. Najväčšie problémy nám robil domáci Radukič, ktorého sme nedokázali odstaviť od lopty. Napokon sa nám ale podarilo zvíťaziť, z čoho som veľmi šťastný.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice