4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV derby jednoznačný priebeh a víťazstvo

29. októbra 2023

Na derby po šiestich rokoch si našlo do športovej haly cestu 1200 fanúšikov. Tí videli od úvodu jasnú dominanciu domáceho tímu. Nitra, bez dvojice amerických legionárov síce bojovala, kvalitatívne však nemala proti Patriotom nárok. Väčšiu časť zápasu odohrala na strane Levíc „druhá lajna“, aj napriek tomu náskok Patriotov narastal až na konečný 54 – bodový rozdiel.

Patrioti Levice – Slávia SPU Nitra 107:53 (30:15, 27:10, 25:10, 25:18)

Patrioti: Adaway 27, Wheeler 17, Howard 8, Kaukiainen 6, Kováč 5 (Solčánsky 17, Krajčovič 14, Chaban 11, Abrhám 2, Bachan, Bojanovský a Pažický 0)

Nitra: J. Vojtek 9, Kotásek 8, Urban 5, Tchúr 3, Kobulnický 2 (Linder 9, Žiak 8, Mäsiar, Stojanov a P. Vojtek po 3)

TH: 14/12 – 7/6, Fauly: 13 – 17, Trojky: 13 – 7, Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Izák

Divákov: 1200

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Bolo dôležité, že sme sa týmto zápasom vedeli nastaviť na ten ďalší priebeh, ktorý nás čaká. Som opäť rád za mladých chalanov, s akou energiou nastúpili. Vďaka veľkému náskoku mali všetci šancu si zahrať a bojovať o toto víťazstvo.”

Samuel Solčánsky, hráč Patriotov: “Zo zápasu mám super pocit ako každý iný. Nepodcenili sme súpera, vedeli sme, do čoho ideme. Myslím, že sme robili všetko to, čo sme mali a zahrali sme si z chuti a tešíme sa na ďalší zápas.”

Ľubomír Urban, tréner Nitry: “Do zápasu sme vstúpili veľmi oslabení, keďže paradoxne vo voľnom dvojtýždni sa nám zranili traja hráči. Tento zápas bol skôr príležitosťou pre nových hráčov vedieť sa skonfrontovať s pohárovým super družstvom. Dúfam, že tieto skúsenosti zúžitkujú v ďalších svojich kariérach. Je veľmi ťažké iné z tohto zápasu vyzdvihnúť. Levice sú družstvom, ktoré sa pripravujú na vyššie ambície. Myslím, že je dôležité, že sme zápas odohrali v normálnom hracom duchu.”

Jozef Vojtek, hráč Nitry: “Tento zápas nám vôbec nevyšiel, prišli sme sem so zraneniami zahraničných hráčov. Boli sme v podstate v slovenskej zostave s jedným Čechom, bývalým Levičanom. Od začiatku na nás Levice vytiahli agresívnu obranu a my sme s ňou mali problémy. Žiaľ, ani po polčase sme nedokázali upraviť stav a je z toho trošku veľký priepastný rozdiel cez 50 bodov, čo nás veľmi mrzí.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice