4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo 6 rokoch opäť derby proti Nitre!

27. októbra 2023

Derby zápolenia medzi Levicami a Nitrou sa do Niké SBL vracajú po šiestich rokoch. Nováčik z Nitry nie je typickým nováčikom, v tíme má totiž niekoľko ostrieľaných harcovníkov. Medzi nimi vyčnievajú štyria hráči, ktorí v minulosti získali majstrovský titul s naším tímom. Jopo Vojtek a Laco Stojanov v roku 2011, Milan Žiak v roku 2018 a Edo Kotásek v rokoch 2022 a 2023. Tím vedený skúseným trénerom Ľubomírom Urbanom má v lige zatiaľ bilanciu 1 víťazstvo – 4 prehry. Triumfovať dokázala Nitra prekvapivo na palubovke Handlovej.

Náš tím nemal po strede veľa času na oddych. Súboj proti Legii dal poriadne zabrať, navyše je za dverami jeden z kľúčových duelov v skupine Fiba cup v utorok proti Kataji a tak musia proti Nitre tréneri zapojiť podľa možností do hry čo najviac hráčov z lavičky. Patriotom bude chýbať Dražko Kneževič, ktorý má okrem aktuálneho prechladnutia aj jednozápasovú stopku za diskvalifikačnú chybu vo Svite. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. “Po pár rokoch opäť privítame Nitru na domácej palubovke a tak sa všetci tešíme na toto derby. Po menšej sérii prehier cítime dôležitosť, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu a prilákali fanúšikov na utorkový pohárový zápas do haly,” povedal pred duelom Alex Krajčovič

Aktuálne info pred zápasom:

Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Vstupenky si môžete zakúpiť online na tomto odkaze. V polčasovej prestávke nás čaká Cloetta upratovacia čata, či darček pre narodeninového oslávenca.  Na našej facebook stránke nebude chýbať zdieľačka o zaujímavé ceny.

18.00 PATRIOTI LEVICE – SLAVIA SPU NITRA

Rozhodujú: Peter Ženiš, Ladislav Bartoš, Jakub Izák

LIVESTATSLIVESTREAM

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice