4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLÚspešný vstup do semifinálovej série

28. apríla 2024

Levickí Patrioti zvládli vstup do semifinálovej série proti Komárnu a po veľmi dobrom výkone sa ujali vedenia 1-0.

Levičania viedli počas celého zápasu a hoci súper bojoval, kvalita bola na strane Patriotov. Na rozohrávke vedení skvelým Vrbicom sa žlto-zelení dokázali odpútať až na 22-bodový rozdiel, ktorý potom v závere hostia už len korigovali. Pred zaplnenou halou sa Patrioti ujali vedenia v sérii, ktorá pokračuje druhým duelom v stredu v Komárne.

Patrioti Levice – BC Komárno 79:67 (21:15, 22:15, 23:20, 13:17)

 /stav série – 1:0/

Patrioti: Howard 18, Adaway 17, Wheeler 11, Abrhám 9, Vrbica 8 (D. Kneževič 8, Bojanovský 6, Krajčovič 2, Kováč, Chaban, Pažický a Solčánsky 0)

Komárno: Harvey 17, Nuhu a Walker po 10, Gilbreath 8, Páleník 6 (Volárik 14, Tate 2, Danielič, Dolník a M. Foltín 0)

TH: 20/13 – 4/2, Fauly: 14 – 20, Trojky: 6 – 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Bara

Divákov: 1850

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Veľmi dôležité prvé víťazstvo v sérii. Tešíme sa z výhry, ale v stredu nás čaká nový zápas a urobíme všetko pre to, aby sme boli na tento zápas pripravení najlepšie ako vieme.”

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: “Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Celkovo sme ho od začiatku kontrolovali a v podstate sme nepripustili Komárno, aby sa za nami úplne dotiahli. Sme radi, že sme takto začali sériu a dúfame, že v tom budeme pokračovať aj v Komárne.”

Ivan Djordjevič, tréner Komárna: “Nehrali sme dobrý basketbal. Nechali sme Levice napredovať. Musím povedať, že sme nerešpektovali vlastné pravidlá. To je to, že toto nie je naša pravá tvár. Je to iba 1:0 a ideme bojovať ďalej.”

Samuel Volárik, hráč Komárna: “Očakávali sme takýto prvý semifinálový zápas, teda myslím tú energiu, s ktorou na nás Levice vybehli, očakávali sme to, hovorili sme si to, ale neodpovedali sme na to dobre. Nič, ideme domov, musíme sa poučiť z chýb, pozrieme si video a snáď sa poučíme a napravíme to a ideme do druhého zápasu. Je to 1:0, gratulujem im a teraz sa hrá u nás, takže sa im to budeme snažiť vrátiť.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice