4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes začína semifinálová derby séria

27. apríla 2024

Levičania stihli počas týždňa zregenerovať, ako aj potrénovať a do utorkového večera netrpezlivo čakali na meno svojho semifinálového súpera. Potešiteľnou informáciou je, že zdravotný stav v tíme je dobrý a na úvodný duel vybehnú Patrioti v plnej sile. “Tešíme sa na zápas. Celý týždeň sme poctivo trénovali a sme pripravení. Komárno dobre poznáme, v tejto sezóne sme s nimi odohrali štyri ligové a jeden zápas v príprave na začiatku sezóny. Dúfam, že bude plná hala. Levice do toho,” vyhlásil Rob Howard.

Komárno prešlo počas sezóny mnohými zmenami, aj napriek tomu ale dokázali „diabli“ zdolať vo štvrťfinálovej sérii nepríjemnú Handlovú 3-1 na zápasy a ukázali, že v plnej sile sú nepríjemným súperom pre každý tím v lige. “Postupom do semifinále sme dosiahli na náš druhý tohtosezónny cieľ. Prvým bolo byť v top štvorke, druhým byť v semifinále. Komárno má veľkú tradíciu, som tu druhú sezónu a za ten čas sme dosiahli mnoho dobrých výsledkov – medaily, účasti vo Final Four, takže takýto typ zodpovednosti a tlaku je pre mňa veľkou motiváciou,” vravel v rozhovore pred sériou tréner Ivan Djordjevič.  

Tohto sezónna ligová bilancia je 3-1 pre Levice, ani v jednom zápase ale nenastúpili oba tímy v kompletných zostavách, v akých hrajú aktuálne. V Leviciach sa očakáva plný dom, vstupeniek je ale ešte stále dostatok.

 

Aktuálne info:

VSTUPENKY: počas dňa si môžete vstupenky zakúpiť online kliknutím tu. Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine, vstupeniek je zatiaľ dostatok a mali by byť dostupné aj pred zápasom. Počas semifinále si ešte môže mládež vďaka projektu „Zober svoju bandu na basket“ zakúpiť zvýhodnené vstupenky za 4,- Eurá/kus – minimálny odber je 3 kusy.

PARKOVANIE: vstup na parkovisko vedľa športovej haly bude obmedzený len pre priamych aktérov zápasu, majiteľov VIP permanentiek a VIP pozvánok. Je to z dôvodu sprievodného programu, ktorý bude vedľa ŠH prebiehať. Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej vedľa futbalového štadiónu, alebo vedľa OC Tesco.

PROGRAM PRED ŠH: od 17.00 hod, budú pred športovou halou pripravené basketbalové koše pre malých aj veľkých, ako aj občerstvenie – variť sa bude guláš, predávať sa bude pivo a kofola. Otvorený bude aj fanshop.

PROGRAM V ŠH: V prestávkach zápasu zatancuje tanečná skupina Unlimited. Deti do 10 rokov si v polčase dajú upratovaciu čatu, tí starší si zastrieľajú v streleckej súťaži na kôš. Odmeníme aj narodeninového oslávenca. Pre fanúšikov budú pripravené tlieskače, aj spravodaj.

Všetci do žlto-zelených farieb, štartuje semifinálová séria Niké SBL!

19.00 PATRIOTI LEVICE – BC KOMÁRNO

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Martin Margala, Stanislav Bara

Livestats – Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice