4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSemifinálové derby sa presúva do Komárna

30. apríla 2024

Úvodný duel semifinálovej série zvládli lepšie Patrioti, ktorí ovládli prvý zápas v pomere 79:67. Teraz sa „bitka o finále“ presúva do Komárna a domáci tím vie, že ak chce so sériou niečo urobiť, potrebuje vyhrať.

Prvý duel bol viac-menej záležitosťou Levičanov. Tí viedli počas celého zápasu, najviac o 22 bodov a duel kontrolovali od jeho úvodu až po záver. Hostia síce ukázali niekoľko svetlých momentov, celkovo ale v zápase nemali veľkú šancu na úspech. Teraz sa však séria sťahuje na ich domácu palubovku, kde môže byť všetko inak. „Diabli“ spravia všetko pre úspech a zaplnená hala môže byť svedkom skvelého duelu. “Je čas play-off, musíme dať odpoveď, ísť do toho a poraziť Levice,” vyhlásil Alonzo Walker.

Levičania si počas nedele vydýchli, od pondelka sa pripravovali na stredajší duel na palubovke súpera. V tíme síce sú menšie boľačky, počas play-off sa však už nie je na čo šetriť a hráči idú aj cez bolesť. Preto by Patrioti mali nastúpiť na duel v kompletnej zostave. “V stredu hráme druhý zápas série proti Komárnu a očakávam ťažký duel. Sú veľmi fyzický tím, hrajú silne a vedia, čo robia. Sme však v dobrom rytme, na palubovke si veríme a chceme pokračovať vo víťaznej sérii,” uviedol Mašan Vrbica.

Do Komárna sa chystá enkláva fanúšikov Levíc a tak bude mať derby opäť tú pravú atmosféru. Odchod fanbusu je o 15.45 hod., stále sú v ňom štyri voľné miesta.

18.00 BC KOMÁRNO – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Jakub Izák

Livestream Livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice