5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLU Rytierov pred televíznymi kamerami

17. januára 2023

Patriotov Levice čaká v rámci 19. kola Niké SBL atraktívny a ostro sledovaný zápas. Pred televíznymi kamerami sa predstavia na palubovke Spišských Rytierov. 

Niké SBL 2022/2023 – 19. kolo (streda 18. januára, 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Forma Spišských Rytierov je pôsobivá, v lige naposledy prehrali pred vyše mesiacom a bolo to zrovna proti súperovi, proti ktorému v stredu doma nastúpia. “Novovešťania” momentálne ťahajú 6-zápasovú sériu výhier a v televíznom zápase by chceli opäť zvýrazniť náskok na Patriotov. Zároveň sa pokúsia prvýkrát v tejto sezóne zdolať tento tím. “Čaká nás súboj prvého s druhým, hostíme tím, ktorý Slovensko úspešne reprezentuje v Európskom pohári FIBA. Levice majú tie najvyššie ambície, majú výborne zložený káder s mimoriadnou kvalitou na každom poste. Navyše aj naša bilancia z ostatných zápasov nie je príliš priaznivá. To všetko nech je pozvánkou pre našich fanúšikov, očakávam plnú halu, ktorá bude povestným šiestym hráčom na palubovke. Budeme to potrebovať, musíme byť koncentrovaní počas celého zápasu a urobíme maximum preto, aby sme Patriotov zdolali. Odmietame reči o tom, že Levice sa viac koncentrujú na účinkovanie v Európe a hoci je pravdou, že v našej lige prehrali zopár zápasov, nespoliehame sa na to. Verím, že uvidíme dynamický, dobrý basketbal a pevne dúfam, že s našou víťaznou koncovkou. Čaká nás boj, pravá bitka o prvé miesto, sme v očakávaní, na zápas sa tešíme a dúfame, že nás za víťazstvom poženie plná hala,” povedal asistent trénera Erich Korfanta. 

Levice sa môžu priblížiť svojho stredajšiemu rivalovi, zároveň tiež pokračovať vo víťaznom ťažení a udržať si stopercentnú bilanciu proti Spišiakom. To však v prvom rade musia hrať lepšie, ako tomu bolo doma proti Svitu. Z celkom jednoznačného zápasu to bola nečakaná dráma, v ktorej sa majstrovi podarilo uhájiť výhru doslova v samotnom závere (79:75). Otáznik visí nad účasťou Borisa Bojanovského, ktorého trápilo zranenie ramena a pomaly, ale isto, sa blíži aj návrat Draška Kneževiča do zostavy “žlto-zelených”. “Čaká nás u nich ťažký zápas. Spišských Rytierov dobre poznáme, už sme s nimi hrali trikrát v tejto sezóne. Vieme, kde sú ich silné zbrane a tie potrebujeme zastaviť. Keď sa nám to podarí, tak si myslím, že máme dobrú šancu na víťazstvo,” myslí si Miha Lapornik. 

Aktuálne info: Nabitý program nášho tímu pokračuje šlágrom 19.kola, ktorý môže sledovať prostredníctvom priameho prenosu celé Slovensko. Zdravotný stav v tíme stále nie je ideálny, do hry ani dnes nezasiahne Boris Bojanovský, ani nikto z dlhodobo zranených hráčov. Aj napriek tomu ale Patrioti vedia, že dnes ide o veľa. V boji o víťazstvo v základnej časti a vyhnutie sa prvému kolu play-off, môžu práve vzájomné zápasy zohrať významnú úlohu. V doterajšom priebehu sezóny v nich Patrioti dominovali, Rytieri ale hrajú momentálne vo veľkej pohode a dnes to bude náročný boj.

Priamy prenos zo zápasu môžete sledovať aj v Sýpke u Patriotov, kde sme pre Vás pripravili akciu na pivo Bernard. Pri objednaní dvoch pív, máte tretie grátis. 

Delegácia rozhodcov:
  • Pavel Fuska, Zdenko Zubák, Martina Fanfara
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice