Niké SBLŤažká skúška pred Levičanmi, hrajú u Spišských Rytierov

8. marca 2022

Pred Levičanmi je ďalšia náročná skúška v rámci Niké SBL, v dohrávke 21. kola cestujú na palubovku Spišských Rytierov.

Niké SBL – 21. kolo (streda 9. marca o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/hrá sa v režime základ/

K zápasu: Ofenzívne motory “Novovešťanov” sa po dlhšej odmlke naplno rozbehli, čo sa ukázalo najmä v predchádzajúcich dvoch zápasoch. V oboch prípadoch Rytieri celkom jasne vyhrali, čo je dôležitá správa pred záverom základnej časti. Ako sme už momentálne viackrát písali, dianie na 2. – 5. mieste môže rozhodnúť každý bod. Spišiaci by určite radi nadviazali na druhý polčas s Prievidzou (86:67), ale proti lídrovi súťaže to nebude pravdepodobne vôbec jednoduché. “V rýchlom slede hráme ďalej a vieme, kto proti nám nastúpi. Suverénny líder tabuľky, ktorý má prvý ‘flek’ už vo vrecku a môže si dovoliť experimentovať pred play off. Predpokladám, že Levice veľmi umne rozložia minutáž na všetkých 12 hráčov a budú sa snažiť unaviť nás vysokým tempom počas celého zápasu. My sme po dvoch náročných výhrach trochu ‘zbití ‘, no niet sa na čo vyhovárať, ani šetriť. Blíži sa najdôležitejšia časť sezóny, nás čaká ešte urputný boj o čo najlepšie umiestnenie pred ‘vyraďovačkou’ a tak musíme pristúpiť k zostávajúcim zápasom základnej časti s maximálnym nasadením a energiou. Máme svoj plán, pokúsime sa favorita potrápiť a samozrejme budeme mať v našich hlavách len jediný cieľ – vyhrať. Rozhodne sa však na palubovke, verím, že diváci budú našim povestným šiestym hráčom,” prezradil asistent trénera Rytierov Erich Korfanta.

Patrioti zvládli tiež návrat po reprezentačnej prestávke, aj napriek už istému prvenstvu po základnej časti, idú do zostávajúcich stretnutí naplno. Presvedčiť sa mohla o tom naposledy Prievidza (90:57), pre Levice to bolo piate víťazstvo za sebou. “Žlto-zelení” si môžu bez výraznejšieho stresu skúšať taktické a herné varianty pred blížiacim sa play off, a navyše zapájať aj novú tvár v tíme, Donteho Clarka. “Tešíme sa na ďalší zápas. Po reprezentačnej prestávke sme hladní po stretnutiach a verím, že to bude s energiou a nasadením. Spišská si v poslednom domácom zápase urobila chuť a bude preto najdôležitejšou úlohou zapracovať v obrane, aby sme ju dokázali zastaviť,” povedal tréner Levíc Michal Madzin.

Aktuálne info: Levičania síce cestujú dnes na Spiš bez väčšieho tlaku na výsledok, ale s vedomím, že práve Spišiaci môžu byť ich potencionálnym súperom v play-off. A tak rozhodne nebudú chcieť v tomto duely ťahať za kratší koniec a nakopnúť svojho súpera, s ktorým majú v tejto sezóne doposiaľ bilanciu 2-0. Posledná akvizícia Patriotov Donte Clark sa postupne spoznáva s tímom, čo by sa už dnes mohlo prejaviť aj počas zápasu proti poslednému víťazovi Niké SBL. Zdravotný stav v družstve je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile.

Kto píska: Pavel Fuska, Jakub Izák, Eduard Uhrin