Niké SBLPrievidza nás neprekvapila, Patrioti s piatou výhrou za sebou

5. marca 2022by Laci Garaj

V 26. kole Niké SBL Patrioti Levice nepripustili na svoj úkor prekvapenie, proti Prievidzi zaknihovali piate ligového víťazstvo za sebou.

V úvode nebolo až tak vidieť tabuľkový rozdiel, oba tímy produkovali väčší počet chýb. Levice sa postupne rozbiehali, vyhrávali a kolektívnym výkonom ukazovali svoju kvalitu. Prievidza však v prvej štvrtine výrazne hrýzla, najmä Walker. Aj preto bolo vedenie po tejto časti tesné – 19:18. Druhá 10-minútovka bola o niečo odlišná, Patrioti neboli až tak koncentrovaní a zrazu sa dostali do pozície, že museli sťahovať manko. Na hosťujúcej strane totiž hrozil aj Vučičevič. Z nevýraznej hry sa dokázali celkom jednoducho dostať, výrazne im k tomu pomohla silná koncovka prvého polčasu. 10 bodov za sebou, na záver úspešný pokus Bojanovského s klaksónom a bolo z toho polčasové vedenie 45:37.

Levičania si poradili aj s nástupom do druhého polčasu, bez výraznejších problémov si udržiavali dvojciferné vedenie. Tímu to dodávalo potrebnú hernú pohodu, priestor na palubovke dostalo takmer kompletné družstvo. Premiérové minúty si zaknihovala aj nová posila Patriotov Donte Clark, hneď v prvom zápase naznačil svoj potenciál a tiež premenil svoju prvú strelu v žlto-zelenom drese. Zverenci trénera Michala Madzina kontrolovali hru a svoj náskok dostali cez 20-bodovú hodnotu. Pred poslednou časťou vyhrávali 69:45. V štvrtej štvrtine to už bolo z oboch strán len dohrávanie, hralo sa len o konečný výsledok, o víťazovi už bolo rozhodnuté.

Patrioti Levice – BC Prievidza 90:57 (19:18, 26:19, 24:8, 21:12)

Patrioti: McCallum 16, Bachan 11, Bojanovský 10, Abrhám a Krajčovič po 2 (Freeman a Volárik po 13, Juríček 11, Clark a Kotásek po 5, Chaban 2, Adámik 0)

Prievidza: Vučičevič 21, Walker 13, Čučovič 10, Majerčák 4, Jašš 2 (Kielar 5, Dmitrovič 2, Lukáč, Magdolen a Pasovský 0)

TH: 19/13 – 9/6, Fauly: 15 – 14, Trojky: 7 – 5, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Stopka

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „V prvom polčase trochu pomalší rozbeh, možno vlastnými nedôslednými vecami sme držali Prievidzu v hre. Teší ma energia, s ktorou sme vybehli do druhého polčasu. Oddreli sme to, odzrkadlilo sa to aj na výsledku.“

Deshawn Freeman, hráč Patriotov: „V prvom polčase som cítil, že to bolo vyrovnané stretnutie. Po prestávke sme sa viac skoncentrovali, dostali sme sa do nášho rytmu, premieňali sme strely a zabrali sme v defenzíve.“

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Myslím si, že pokiaľ sme hrali kolektívne a to, na čom sme sa dohodli počas prvých 18-19 minút, tak sme mali stretnutie pod kontrolou a tiež sme viedli. Potom sme sa nevedeli vysporiadať so zvýšenou agresivitou Levíc, ktorý má tiež oveľa väčšiu šírku kádra oproti nám. My sme začali ich agresivitu a veci riešiť dosť individuálne, nehrali sme ako tím. Máme na to aj objektívny dôvod, polovica družstva mala koronavírus a dve týždne sme trénovali len v pätici. S tým sme rátali, to mal každý tím a na takéto veci sa preto nemôžeme vyhovárať. Levice sú niekde inde, organizáciou klubu a kádrom sú príkladom pre všetkých ostatných. Sú na dobrej ceste, aby v tejto sezóne vyhrali trofej. To im v posledných troch rokoch chýba. Môžu byť príkladom pre ostatných, ako treba fungovať.“

Alonzo Walker, hráč Prievidze: „Mali sme veľa problémov s koronavírusom, to nás dosť trápilo. K tomu sa pridali zranenia, čiže musíme sa vrátiť ku chémii. Je potrebné sa pripraviť na pondelok, doma nás čaká veľmi náročný súper. Je potrebné dať dokopy správny zápasový plán, aby sme sa vrátili lepšie pripravení a viacej hladní po víťazstve.“