4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠtvrťfinále pokračuje tretím zápasom

19. apríla 2024

Štvrťfinálová séria medzi Levicami a Lučencom pokračuje v sobotu tretím zápasom. V ňom môžu Patrioti rozhodnúť o svojom postupe do semifinále, alebo Lučenec vrátiť sériu domov a predĺžiť si sezónu o ďalší zápas.

Patrioti zatiaľ v tejto sérii napĺňajú papierové predpoklady. V oboch zápasoch mali silné druhé polčasy, v ktorých ukázali kvalitu a šírku kádra, ktorá rozhodla. Družstvá sa už dokonale poznajú, ťažko je niečo nové vymyslieť. “Vieme, že séria sa končí vtedy, keď niekto získa tretie víťazstvo. Verím, že sa nám to podarí v najbližšom domácom zápase. Urobíme všetko pre to, aby sme sa na to pripravili, nastavili a zvládli ho. Chceme dať všetko do tohoto zápasu. Verím, že nám pomôže aj domáce prostredie a diváci, ktorí nás poženú a dodajú nám energiu do dobrého výkonu,” vyjadril sa tréner Michal Madzin.

“Cítim, že sme všetci dobre pripravení a dobre nastavení. Medzi sebou v šatni si dôverujeme, veríme trénerom a ich taktike. Verím, že sa nám už v sobotu podarí ukončiť štvrťfinálovú sériu, to je teraz to najdôležitejšie. Tešíme sa na plnú halu, diváci v Leviciach sú skvelí,” dodal Jalen Adaway.

Lučenec pricestuje do Levíc v pozícii, v ktorej môže už len prekvapiť. Tréner Jordi Guardía musí zvládnuť úlohu motivátora, aby tímu vlial ešte nádej a sily na možný obrat v sérii. Hosťom chýbal v stredu Jared Sherfield, uvidíme či sa vráti do hry a pomôže tímu v tomto zápase. “Ideme do Levíc s tým, že pre nás je to finále. Vyhráme alebo sezónu končíme. Chceme aj naďalej žiť a vrátiť sériu ešte domov. Pripravujeme sa na tento duel s tým, že v detailoch musíme byť perfektní a je potrebné byť skutočne koncentrovaní na náš plán. To je kľúč, ak chceme zvíťaziť. Vieme, že to bude ťažké, ale veríme, že to dokážeme,” vyhlásil tréner Jordi Guárdia.

Aktuálne info:

VSTUPENKY: počas dňa si môžete vstupenky zakúpiť v Sýpke u Patriotov, alebo online kliknutím tu. Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine, vstupeniek bude dostatok aj priamo pred zápasom. Počas štvrťfinále si ešte môže mládež vďaka projektu „Zober svoju bandu na basket“ zakúpiť zvýhodnené vstupenky za 3,- Eurá – minimálny odber je 3 kusy.

PARKOVANIE: vstup na parkovisko vedľa športovej haly bude obmedzený len pre priamych aktérov zápasu, majiteľov VIP permanentiek a VIP pozvánok. Je to z dôvodu sprievodného programu, ktorý bude vedľa ŠH prebiehať. Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej vedľa futbalového štadiónu, alebo vedľa OC Tesco.

PROGRAM PRED ŠH: od 17.00 hod, budú pred športovou halou pripravené basketbalové koše pre malých aj veľkých, ako aj občerstvenie (predávať sa budú trdelníky, pivo, aj kofola).

PROGRAM V ŠH: Deti do 10 rokov si v polčase dajú upratovaciu čatu, tí starší si zastrieľajú v streleckej súťaži na kôš. Odmeníme aj narodeninového oslávenca. Pre fanúšikov budú pripravené tlieskač. Vzorky svojich výrobkov ponúkne na ochutnanie náš partner Levmilk.

Všetci do žlto-zelených farieb, vidíme sa na baskete!

19.00 PATRIOTI LEVICE – BKM LUČENEC

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Eduard Uhrin, Jakub Izák

Video Livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice