4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti s postupovým mečbalom

18. apríla 2024

Levičania zvládli druhý zápas štvrťfinálovej série na palubovke súpera z Lučenca a v sobotu môžu rozhodnúť o svojom postupe. Patrioti vstúpili do duelu razantne, rýchlo viedli 2:9 a vedenie si udržiavali počas celého zápasu. Domácim snahu uprieť nemožno, na nižší ako šesťbodový odstup sa ale počas celého stretnutia nedokázali dostať. Levičania zapojili do hry postupne všetkých hráčov a potešili viac ako päťdesiat člennú skupinu svojich fanúšikov, ktorá pricestovala na zápas.

Niké SBL 2023/2024 – 2. zápas štvrťfinále play off:

BKM LUČENEC – PATRIOTI LEVICE 57:88 (12:22, 18:20, 18:22, 9:24)

/stav série – 0:2/

BKM: Givance 22, V. Kneževič 10, Rákai 6, Zorvan 5, Siládi 2 (Sapiega a Young po 6, Aidi, Grenda, Ištok a Skubeň 0)

PATRIOTI:  Wheeler 21, Adaway 15, Howard 12, Abrhám 9, Vrbica 5 (Bojanovský 12, Kováč 7, D. Kneževič 3, Solčánsky, 2 Kulčár 1, Pažický 0)

TH: 10/7 – 16/13, Fauly: 19 – 13, Trojky: 2 – 11, Rozhodovali: Tomašovič, Bartoš, Izák

Divákov: 600

Povedali po zápase:

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: “Je to 0:2 v sérii. Boli sme v zápase 27 minút, ale potom sme ich nevedeli zastaviť. Nemali sme vydarené stretnutia z trojbodovej vzdialenosti a stále prišli aj nevynútené chyby. Ak chceme vyhrať, tak to musí byť takmer perfektné, čo nie je jednoduché. Teraz je čas na analýzu a robotu. Najdôležitejšia vec teraz, mimo taktiky, je naše nastavenie na zápas č. 3. Som si istý, že sa ako tím a individuálne nevzdáme, a pôjdeme sa do Levíc pobiť o víťazstvo. Stále to dokážeme a prvá vec je, aby sme tomu verili. Zvládneme to. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli do haly. Uvidíme, či sa stretneme ešte najbližší utorok. Ideme do toho.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Veľmi šťastný za víťazstvo. Možno záverečné skóre neodzrkadluje priebeh vzhľadom na to, aký stav bol ešte v tretej štvrtine. ale som rád, za tú zvýšenú energiu, od toho sa potom odvíjal aj náš útok. Ďakujeme fanúšikom za obrovskú podporu, cítili sme energiu na ihrisku, ktorú nám dali a ideme sa nastaviť na domáci zápas.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, v tejto atmosfére sa hrá vždy ťažko. Lučencu išlo prakticky o veľa a myslím si, že sme tento zápas zvládli, splnili sme to, čo sme chceli. Nedovolili sme, aby sa udialo to, čo bolo v prvom zápase, že sme nastúpili možno trochu, nepovedal by som, že vlažne, ale Lučenec hral dobre a my sme nebránili, tak ako by sme chceli. Myslím si, že teraz sme už od prvej minúty dodržali to, na čom sme sa dohodli a konečný výsledok to len odzrkadľuje. Ale určite aj Lučencu ide kredit za to, že bojovali, že sa nevzdávali do konca, mali tu skvelú atmosféru, takže gratulujem aj im.”

 

 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice