4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLučenec hrýzol, Patrioti sú však v semifinále!

21. apríla 2024

Lučenec predviedol v treťom zápase v Leviciach najlepší výkon v sérii, Patrioti však ukázali svoju kvalitu a doviedli duel do víťazného konca.

Prvý polčas zápasu bol vzácne vyrovnaný. Hostia hrali v útoku veľmi efektívne a Patrioti naopak pôsobili na palubovke, akoby ten zápach chceli vyhrať len svojou útočnou kvalitou. Súper trestal každú dieru v obrane a po polčase viedol 45:47. Rovnako ako v predchádzajúcom dueli sa po veľkej prestávke čakal ofenzívny nápor Patriotov. Ten postupne aj prišiel, hostia však neskladali zbrane a v poslednej desaťminútovke sa opäť dokázali vrátiť do zápasu.

Patrioti so širšou rotáciou a väčšími skúsenosťami ale v závere drámu nedopustili a do semifinále dokráčali najkratším možným spôsobom po víťazstve 3:0 v sérii.

Semifinálovú sériu štartujeme už v sobotu o 19.00 hod. Súperom nám bude lepší tím z dvojice Komárno – Handlová.

Niké SBL 2023/2024 – 3. zápasy štvrťfinále play off:

Patrioti Levice – BKM Lučenec 94:79 (22:22, 23:25, 31:21, 18:11)

/konečný stav série – 3:0/

Patrioti: Adaway 21, Vrbica 13, Howard 12, Abrhám 11, Wheeler 9 (D. Kneževič 14, Bojanovský a Kováč po 6, Pažický 2, Solčánsky 0)

Lučenec: V. Kneževič 23, Givance 16, Young 8, Rákai 7, Sapiega 5 (Siládi 17, Zorvan 3, Ištok a Skubeň 0)

TH: 18/16 – 3/3, Fauly: 16 – 23, Trojky: 12 – 10, Rozhodovali: Margala, Uhrin, Izaák

Divákov: 1820

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Posledný krok býva najťažší, to sa podľa mňa aj teraz úplne potvrdilo. Lučenec prišiel s niečím, čo sa dalo možno čakať, ale v takom zápase sa veľmi ťažko proti takému štýlu hry presadzuje. Som rád, že sme to zlomili. Sme v ďalšej sérii a uvidíme, kto nám príde do tej série a verím, že sa zodpovedne pripravíme a užijeme si plnú halu. Opäť výborná atmosféra a som rád, že sme tú sériu ukončili.”

Ben Kováč, hráč Patriotov: “Poviem, že celkom škaredý zápas. Vstup do neho sme mali pekný, ale v druhej štvrtine sme trochu zaspali a Lučenec sa dostal do vedenia. V tretej štvrtine to vyzeralo už lepšie, ale Lučenec stále bojoval. Bolo to ťažkých 40 minút. Som hrdý na tím a som šťastný, že sme to dotiahli na 3:0. Ideme ďalej, budeme pracovať a najbližší zápas bude buď s Komárnom alebo Handlovou a my budeme pripravení na semifinále.”

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: “Myslím si, že sme bojovali v tomto zápase až do konca. Síce náš rozdiel na konci bol o niečo väčší a nečakaný, no narozdiel od toho, sme v tretej štvrtine boli tak blízko. Ale myslím si, že sme využili všetky naše možnosti. Nemôžem povedať o mojich chlapcoch nič zlé, bojovali a dali do toho maximum. Sú to skvelí chalani a dúfam, že budú mať veľa štastia v budúcnosti. Držím Leviciam palce, aby sa stali majstrami.”

Matej Siládi, hráč Lučenca: “Myslím si, že celý zápas sme s Levicami držali krok až do konca. Mrzí nás to, že sme prehrali. Na konci nám nepadlo veľa voľných striel a to asi rozhodlo. Obrana bola z našej strany výborná, držali sme sa vlastne 36-37 minút, ale oni premenili veľmi tažké strely a my sme kvôli tomu prehrali.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice