4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSéria sa presúva do Lučenca

16. apríla 2024

Štvrťfinálová séria medzi Patriotmi a Lučencom sa presúva na palubovku nášho súpera. Náš tím si v prvom zápase postrážil výhodu domácej palubovky, keď po vyrovnanom prvom polčase, v tretej desaťminútovke predviedol ofenzívny uragán a 39 bodmi rozhodol o víťazstve 104:78.

Lučenec odohral v Leviciach veľmi dobrý prvý polčas. Dirigovaný skvelým Givencom, s vysokou úspešnosťou streľby z diaľky, dokázal náš súper nastrieľať 43 bodov a bol v hre o víťazstvo. V druhom polčase sa ale ukázala širšia rotácia a väčšia skúsenosť Patriotov. „Pelikáni“ sa vracajú domov a sú odhodlaní vyrovnať sériu na 1:1. Po pár týždňoch hráme doma. Už sa tešíme na to, ako budeme cítiť fanúšikov, ktorí nás budú tlačiť k tomu, aby sme zdolali Levice. Dúfame, že príde dosť ľudí a pomôžu nám. Družstvo sa koncentruje na to, aby sa pred druhým zápasom zlepšilo. Našou túžbou je ukázať počas celého stretnutia najlepšiu verziu samých seba a dať zo seba všetko, bez ohľadu na okolnosti, vyjadril sa tréner Jordi Guárdia. 

Levičania dostali v nedeľu voľno, v pondelok museli ešte trénovať v Dome Športuv utorok sa už vrátili do svojej haly, kde si ukázali niektoré momenty úvodného duelu, ktoré by chceli riešiť lepšie. V družstve panuje dobrá nálada, zo skúseností z posledného duelu v Lučenci je ale všetkým jasné, že nás na palubovke súpera nečaká nič jednoduché. “V stredu nás čaká náročný zápas. Vieme, že v Lučenci sa nehrá jednoducho, no my urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili. Nesmieme však nastúpiť do zápasu podobným štýlom ako tomu bolo v domácom zápase, pretože sa nám to môže vypomstiť,” povedal pred duelom David Abrhám.

Patrioti sa v Lučenci budú môcť spoliehať aj na podporu z hľadiska. Aj napriek stredajšiemu termínu sa tam totiž chystá viac ako 50 členná skupina fanúšikov. (Vo fanbuse ostalo zopár voľných miest, v prípade záujmu volajte 0905 788 133). Cieľom je vybojovať si víťazstvo a vrátiť sa domov s postupovým mečbalom.

18.00 BKM LUČENEC – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Ladislav Bartoš, Jakub Izák

Štatistiky naživo  – livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice