4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti vstúpili do play-off víťazstvom

13. apríla 2024

Patrioti zvládli úvodný duel štvrťfinálovej série proti Lučencu a ujali sa vedenia 1-0. Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom ukázal Lučenec veľmi dobré momenty a strelecky dokázal Levičanom konkurovať sa o zápase rozhodlo v tretej desaťminútovke. V tej Levice predviedli ofenzívny super výkon a hostia ich nedokázali nijakým spôsobom zastaviť. Patrioti si vypracovali viac ako dvadsaťbodové vedenie a to si udržali až do samotného konca.

V skvelej atmosfére sme zaznamenali prvé víťazstvo. V stredu sa od 18.00 hod. predstavíme na palubovke Lučenca.

1. zápas štvrťfinále play-off:

Patrioti Levice – BKM Lučenec 104:78 (23:19, 20:24, 39:15, 22:20)

Patrioti: Howard 22, Adaway 20, Wheeler 18, Abrhám 15, Vrbica 4 (Bojanovský 8, Pažický 6, Kováč a Solčánsky po 4, D. Kneževič 3, Chaban a Krajčovič 0)

Lučenec: Givance a Sapiega po 17, V. Kneževič 13, Rákai 7, Young 4 (Zorvan 11, Aidi 6, Siládi 3, Grenda, Ištok, Sherfield a Skubeň 0)

TH: 14/11 – 3/2, Fauly: 14 – 18, Trojky: 9 – 14, Rozhodovali: Tomašovič, Bara, Bullo

Divákov: 1620

/stav série – 1:0/

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Bravúrna tretia štvrtina, rozhodla o celom zápase. Hrali sme dobre v obrane a výborne v útoku. Dobrá reakcia na to, ako sme možno odohrali nie úplne dobre prvý polčas, ale som samozrejme rád za víťazstvo. Vedieme 1:0 na zápasy, no séria sa hrá na tri víťazné zápasy a my sa musíme pripraviť na ďalší duel.”

Mašan Vrbica, hráč Patriotov: “Bolo to veľmi náročné, hlavne prvý polčas. Lučenec veľmi dobre útočil. My sme v druhom polčase oveľa lepšie bránili a vďaka tomu sme aj zaslúžene vyhrali.”

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: “Myslím si, že prvých 20 minút sme hrali naozaj dobre v útoku, aj v obrane. Je však pravda, že nás Levice nechávali hrať, ale my ich tiež. Oba tímy v druhom polčase pochopili, že ak chcú v tomto zápase zvíťaziť, tak musia zobrať iniciatívu na svoju stranu. Levice začali hrať viac fyzicky. A my sme si vtedy uvedomili, že v ďalšom zápase musíme ísť na Levice hneď od prvej minúty s väčšou silou.”

Filip Rákai, hráč Lučenca: “Bol to zápas dvoch tímov. Jeden, ktorý hral prvý polčas a druhý, ktorý hral druhý polčas. Myslím, že z tohto tu sa môžeme poučiť. Druhý polčas môžeme určite napraviť, ale myslím, že teraz rozhodla bojovnosť, ktorú sme bohužiaľ my nemali. Máme najbližšie domáci zápas a spravíme všetko pre to, aby sme to napravili.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice