1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSéria pokračuje, proti Lučencu sme si postrážili druhé miesto v tabuľke

5. decembra 2020

Patrioti Levice potvrdili, že majú momentálne najlepšiu formu v Slovenskej basketbalovej lige. Proti Lučencu zvíťazili 83:77, bol to ich šiesty triumf v rade a svojmu rivalovi odskočili v boji o 2. miesto v tabuľke.

Z oboch strán bola badateľná v úvode počiatočná nervozita, postupne sa však rozohrali tímy k solídnemu basketbalu. Levice sa v prvej štvrtine spoliehali na podkošových hráčov, na strane súpera ale nevedeli zastaviť Hollowaya. Celkovo to bol bojovný basketbal, po prvej štvrtine vyhrávali domáci 18:15. Druhú 10-minútovku však nezachytili, súpera pustili 8 bodom k rade a celkovo bola výraznejšia energia na strane hostí. Patrioti sa však aj napriek chybám v defenzíve a ofenzíve držali na dostrel, po Bojanovského smeči sa šlo do šatní napokon za vyrovnaného stavu 36:36.

Druhý polčas začal ako zo zlého sna, Levičania otvorili tento úsek 0:13 a z dvojciferného manka sa museli spamätávať. V útoku sa nevedeli presadiť, v obrane púšťali rivala k ľahkým bodom. Lučenecký tlak sa podarilo v správnej chvíli zastaviť, 8 bodov v rade vrátilo Patriotov do hry o víťazstvo. Na tabuli stále svietil nepriaznivý stav, ale vtedy prišli strelecké chvíle Abrháma. S jeho výraznou pomocou sa podarilo 75 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny vyrovnať na 55:55 a začínalo sa od začiatku. Po 30 minútach čistého času svietil na tabuli stav 57:57, Juríček mal totiž v tejto časti posledné slovo. O dôležitý okamih sa opäť postaral Abrhám, v 3. minúte záverečnej štvrtiny dostal svojich spoluhráčov prvýkrát v druhom polčase do vedenia. S pribúdajúcim časom sa priostrovalo, to sa však už Levičania nadychovali k rozhodujúcemu náporu. Pomáhali im k tomu aj chyby Lučenca, vedenie sa v priebehu pár momentov prehuplo cez dvojcifernú hranicu. Súper ešte v koncovke zahrozil, no „madzinovci“ si už nenechali ujsť ďalšie víťazstvo do svojej zbierky.

SBL 2020/2021 – 18. kolo:

Patrioti Levice – BKM Lučenec 83:77 (18:15, 18:21, 21:21, 26:20)

Levice: Abrhám 25, Krajčovič 19, Bojanovský 14, Juríček 10, Wade-Chatman 6 (Danielič 9, Černokojev a Volárik 0)

Lučenec: Holloway jr. 20, Rób. Rožánek 13, Hawkins 8, Zorvan 6, Murray-Boyles 5 (Brown 17, Rich. Rožánek 5, Anikienko 3, Suja 0)

TH: 20/15 – 20/15, Fauly: 19 – 24, Trojky: 12 – 10, Rozhodovali: Fuska, Doušek, Lamoš

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Sme radi za výhru. Dôležité pre nás, že sme si uhájili domácu palubovku a pokračujeme vo víťaznej sérii. Teraz je pre nás najdôležitejšie pripraviť sa na pondelok, je to v rýchlom slede. To je jediné, čo musíme mať v hlavách.“

Martin Danielič, hráč Levíc: „Myslím si, že sme zápas vyhrali na konci v obrane. Povedzme, že nám tam padli aj šťastné trojky, ale bolo to vypracované. Vyhrali sme to v obrane, nie v útoku.“

Peter Jankovič, tréner Lučenca: „Nemôžem byť nejako veľmi rozčarovaný zo zápasu. Na to, v akom zložení sme prišli a okolnosti, ktoré nás dohnali k tomu, tak sme odohrali veľmi dobre. Musím pochváliť chlapcov hlavne za vstup do druhého polčasu, aj keď potom zbytočnými chybami sme vrátili Levice späť do hry. Odišli nám na 12 bodov. Bojovali sme, po 5. faule sme stratili rozohrávača. Gratulujem domácim k víťazstvu.“

Roydell Brown, hráč Lučenca: „Tvrdo sme bojovali. Chýbali nám v dôsledku zranení niektorí hráči. Vyfauloval sa nám navyše kľúčový rozohrávač. Potešilo sme, že sme bojovali a som hrdý na tím.“