4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠanca dostať sa na čelo, v ceste stoja Spišskí Rytieri

7. decembra 2020

V krátkom čase čaká Patriotov Levice ďalší náročný súboj v Slovenskej basketbalovej lige. V dohrávke 17. kola vyzvú v priamom súboji o prvé miesto Spišských Rytierov a pokúsia svoju víťaznú sériu natiahnuť o ďalší duel. 

SBL 2020/2021 – 17. kolo (pondelok 7. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

K zápasu: V priebehu pár dní sa môže premiešať poradie na čele tabuľky, najskôr však na líderskej pozícii. Levičania totiž víťazia rad za radom, ich poslednou “obeťou” bol Lučenec. Družstvo okolo trénera Michala Madzina si pevne poistilo druhé miesto a na svoje konto si zaknihovalo šieste víťazstvo za sebou (83:77). Teraz si robia zálusk aj na prvenstvo, čím by len potvrdili povesť tímu s najlepšou ofenzívou a defenzívou v lige. “V rýchlom slede idú tieto zápasy. Čas na nejakú prípravu alebo niečo špeciálne sa vymazáva. Je dôležité, aby sa fyzicky zregenerovali, pripravili v hlavách a odovzdali maximum,” uviedol pred zápasom tréner Levíc Michal Madzin. 

Spišiaci pricestujú v nie práve ideálnom rozpoložení. Majú za sebou dlhú a povinnú prestávku v dôsledku koronavírusu, ktorá sa podpísala na ich sobotňajšom výkone vo Svite. Vo východniarskom derby ťahali za kratší koniec, keď celkom jednoznačne prehrali (66:92). Trénerovi Teovi Hojčovi chýbalo pre dištanc balkánske duo Marko Stevanovič a Milan Nikolič, druhý menovaný nebude k dispozícii ani v Leviciach. “Novovešťania” budú hrať o udržanie svojho doterajšieho umiestnenia, v krátkom slede sa však teoreticky môžu prepadnúť až na tretie miesto (v stredu ich čaká Lučenec). “V krátkom slede nás čaká ďalší duel. Doslova sme si prestávku ľudovo povedané ‘vyžrali’ vo Svite. Verím, že ďalší zápas bude lepší. Musíme pomalými krokmi postupovať vpred. Tento týždeň je extrémne náročný, v priebehu 5 dní nás čakajú 3 zápasy s veľmi kvalitnými tímami, ktoré nás určite preveria. My sa nebudeme vyhovárať na koronavírus a veci s týmto spojené, ale od zápasu k zápasu sa musíme zlepšovať a vrátiť sa čo najrýchlejšie späť do pôvodnej formy. Dúfam, že sa nám to od pondelka začne aj dariť,” povedal asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Aktuálne info: Času na regeneráciu a prípravu bolo po extrémne náročnom zápase proti Lučencu málo. V nedeľu večer sa stretli Patrioti opäť v športovej hale, kde si pozreli analýzu súpera, ktorú pripravili tréneri a následne absolvovali zhruba trištvrte hodinový tréning. Po ňom ešte nasledovalo už celkovo trináste testovanie družstva na Covid-19, ktoré bolo opäť negatívne. Boľačky a únava musia dnes ustúpiť súboju o priebežné prvé miesto v tabuľke. Návrat do zápasu proti Lučencu stál Levičanov veľa síl, v momentálne zúženej rotácii to dnes bude veľmi náročné, Patrioti sa však na zápas tešia. Súboj začína v tradičnom čase o 18.00 hod., sledovať ho môžete na huste.tv.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Ladislav Bartoš

Na čo sa zamerať: Dôležitá bude energia a rotácia na oboch stranách. Tímy majú na každom poste svoju kvalitu, rozhodovať tak budú detaily. Azda kľúčovým faktorom však môže byť dianie pod košom.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice