4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLS Lučencom o druhé miesto a pokračovanie víťaznej série

4. decembra 2020

Patrioti pokračujú v nahustenom programe zápasov, v 18. kole Slovenskej basketbalovej ligy ich čaká doma Lučenec. So svojim tradičným rivalom budú hrať o druhé miesto v tabuľke a o pokračovanie svojej víťaznej série. 

SBL 2020/2021 – 18. kolo (sobota 5. decembra)

Patrioti Levice – BKM Lučenec (16.00 h)

K zápasu: Priamy súboj o druhú pozíciu a zároveň aj o to, kto bude stíhať prvých Rytierov. Patriotov nevyviedla z víťaznej vlny ani dlhšia prestávka, bez väčších problémov si poradili vo svojom prostredí s Prievidzou (93:62). Trénera Michala Madzina musel určite potešiť v podstate hladký priebeh, keďže postupne mohol rozdeliť rovnomerne minutáž. Levický kalendár je v týchto dňoch mimoriadne nabitý, každá ušetrená minúta môže byť v tomto smere dôležitá. “Čaká nás iný zápas ako v stredu. Možno nehrá Lučenec najlepšie posledných pár zápasov, to však nemôžeme podceniť a musíme si hrať hru, ktorou sa prezentujeme posledné stretnutia. Majú dobrú a kvalitnú zostavu, ktorá má potenciál byť v popredí ligy,” myslí si pivot Levíc Viktor Juríček. 

Zastaviť ťaženie Patriotov a odčiniť zaváhanie z predchádzajúceho merania síl, to je jasný cieľ Lučenca. “Novohradčania” zvládli v stredu večer Inter Bratislava, aj keď tam boli zaváhania, tak napokon dva body zostali doma (68:59). “V sobotu nastúpime na palubovke proti tímu s momentálne najlepšou formou. Levice ukazujú svoju kvalitu v každom zápase. Vieme, do čoho ideme, ale my sa musíme pozerať predovšetkým na nás. Urobíme maximum pre dobrý výsledok. Verím, že sa zápasu len nezúčastníme, ale aj niečo ukážeme,” vyhlásil tréner BKM Peter Jankovič. Jeho hráči dokážu zbierať body aj vonku, uvidíme teda, či sa ich herný prejav ustálil. “Čaká nás tím s momentálne najlepšou formou v lige, takže bude potrebné nechať na ihrisku všetko. Treba byť koncentrovaní celých 40 minút, aj v obrane, aj v útoku a hlavne si veriť, že v tomto zápase môžeme uspieť,” dodal rozohrávač Róbert Rožánek. 

Aktuálne info: Levičania sa vezú na víťaznej vlne, dnes však na ich palubovku príde protivník, ktorý na nej vyhral dva z posledných troch zápasov o bod, čo sa nepodarilo žiadnemu inému tímu v súťaži. Nebude to teda rozhodne nič jednoduché, zvlášť keď žlto-zelení nastúpia opäť v užšej rotácii bez dvojice zranených hráčov Bachan – Pažický. Zápas štartuje už o 16.00 hod., sledovať ho môžete na huste.tv.

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Pre niekoho už tradičné mená, keďže sú dlhodobo medzi oporami, no čo je podstatné, v oboch prípadoch ide o Slovákov. V Leviciach je prirodzene reč o Šimonovi Krajčovičovi, v Lučenci je to Róbert Rožánek. Kto sa tentoraz z reprezentantov vytiahne viac?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice