Niké SBLS Lučencom prišla prehra v poslednej možnej sekunde

9. novembra 2019by Laci Garaj

Deviate kolo Slovenskej basketbalovej ligy prinieslo Patriotom Levice nešťastnú porážku, s Lučencom prehrali strelou s klaksónom 79:80.

Opäť raz patril úvod zápasu Leviciam, dianie na palubovke otvorili siedmimi bodmi v rade. Lučenec sa však nenechal zahanbiť, najmä zásluhou Dunna otočil skóre na 10:7. Domáci na to okamžite reagovali oddychovým časom, po ktorom sa dostali do mierneho vedenia. Hral sa vyrovnaný basketbal, o čosi spokojnejší mohli byť po prvej 10-minútovke hostia, viedli 22:21. V druhej časti pokračovalo z oboch strán veľké nasadenie, ale aj početné nepresnosti. Levická obrana nechala žiaľ priveľa priestoru Caffeymu, vysokou úspešnosťou streľby za tri body musela sťahovať manko. Patrioti sa ale držali na dostrel, no prvý polčas prehrali 36:40.

Aj po prestávke pokračovala vyrovnaná bitka, „žlto-zelení“ sa totiž dokázali rozstrieľať za tri body, v druhom stretnutí po sebe prišli chvíle Hota. Ten dostal domáce publikum do varu, čo rezultovalo do navyšovania náskoku. Lenže Lučenec svoj boj nevzdal, neustále hrýzol a živil nádej na úspech. Pred záverečnou časťou viedli Patrioti 61:58. Levice odštartovali štvrtú štvrtinu lepšie, ale to aj ich súper. Všetko bolo otvorené, zápas dospel do dramatickej koncovky. Tímy si vymieňali tzv. „big shots“, na domácej strane sa o jednu takú postaral 81 sekúnd pred koncom Žiak. Caffey odpovedal trojkou na 78:79 z pohľadu hostí. O všetkom rozhodol posledný útok, Eudy napokon s klaksónom pripravil Leviciam prehru najtesnejším možným rozdielom.

Patrioti Levice – BKM Lučenec 79:80 (21:22, 15:18, 25:18, 18:22)

Levice: Hot 18, Perovič 17, Juríček 12, Krajčovič 5, Bachan 3 (Žiak 15, Bojanovský 6, Kirves 3, Hill 0)

Lučenec: Caffey 26, Dunne 13, Basabe 12, Musil a Zorvan po 2 (Murray-Boyles 10, Eudy 8, Jackuliak 5, Anikienko 2)

TH: 18/11 – 13/10, Fauly: 18 – 19, Trojky: 12 – 12, Rozhodovali: Brziak, Bara, Doušek

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi ťažko sa hodnotí. Lučenec vyhral šťastnou, nepripravenou strelou v poslednej sekunde s klaksónom. To, že vôbec došlo k takej situácii, ma mrzí.“

Milan Žiak, hráč Levíc: Veľmi ťažký zápas. Myslím si, že sme vedeli o Lučenci, že sú nebezpeční a majú dobrý tím. To sa aj potvrdilo. Dúfal som na konci, keď sme si spravili päťbodový náskok, že to udržíme. Žiaľ, padli im dve ťažké strely. Potom prišla posledná strela, pre nás smola. Ideme ďalej.“

Peter Jankovič, tréner Lučenca: „Myslím si, že od prvej do poslednej sekundy to bolo vyrovnané stretnutie. Ja som rád, že sme vyhrali. Potrebovali sme to, konečne sa šťastie otočilo aj na našu stranu. Som toho názoru, že veľmi dobrým vstupom do zápasu sme si žiadali víťazstvo, aj keď je pravda, že sme na konci mali šťastie. To však praje pripraveným. Chcel by som pogratulovať domácemu tímu k výbornému zápasu a tiež mojim chlapcom k zvládnutému stretnutiu. Ja pevne verím, že takýchto zápasov bude čo najviac a všetci si budú užívať basketbal.“

Mike Caffey, hráč Lučenca: „Ťažké stretnutie, náročný súper. Nehralo sa to jednoducho, o to šťastnejší sme, že odchádzame s víťazstvom.“