5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa záver prvej štvrtiny základnej časti súboj s tabuľkovým susedom

9. novembra 2019

Patrioti Levice uzatvorila prvú štvrtinu základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy súbojom s tabuľkovým susedom, v 9. kole sa “žlto-zelení” postavia Lučenčanom.

Patrioti Levice – BKM Lučenec

Športová hala, sobota 9. novembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Stanislav Bara, Tomáš Turček

Patrioti nechali rýchlo zabudnúť na nezdar pod Tatrami, kde prehrali po nevydarenej poslednej štvrtine. V televíznom dueli a v regionálnom derby proti Komárnu hrali diametrálne odlišne, domácich nepustili ani na jednu sekundu do vedenia. V istých momentoch pripustili až priveľkú dramatizáciu, ale cestu za dvoma bodmi si postrážili aj vďaka Aminovi Hotovi. Levičania sú síce momentálne na šiestej pozícii, ale rovnakú bilanciu majú ďalšie tri družstvá nad nimi. Aj z tohto pohľadu bude konfrontácia s tabuľkovým susedom dôležitá. “Poctivo sme sa pripravovali a tešíme sa na domáce publikum. Musíme zlepšiť koncentráciu, udržať ju 40 minút, postrážiť si zopár jednotlivcov a komunikovať lepšie v obrane,” okomentoval najbližšieho súpera pivot Levíc Viktor Juríček.

Lučenec prišiel v stredu večer o svoju domácu šnúru víťazstiev, stopku dostal BKM od basketbalistov Svitu. “Novohradčania” upustili od svojho typického herného prejavu, ktorý ich zdobil v predošlých kolách a nadubená Iskra toho naplno využila. “Opäť nás čaká veľmi silný súper, ktorý patrí v posledných rokoch medzi favoritov celej súťaže. Levice majú silný káder, ktorý je vedený mladým a ambicióznym trénerom. Ukázali svoju kvalitu v predošlom kole, keď dokázali vyhrať na horúcej palubovke Komárna. Máme za sebou ťažký a neúspešný zápas, ale musíme sa dívať dopredu. Liga je dlhá a náročná. Musíme sa zodpovedne pripraviť a urobiť v sobotu všetko pre úspešný koniec zápasu,” povedal kouč Lučenca Peter Jankovič. Jeho zverenci sú zatiaľ u súperov bez víťazstva, prípadný triumf v Leviciach by im isto padol vhod. “Levice majú podobnú fanúšikovskú základňu ako my, hrať tam je náročné. Levice urobili pred sezónou niekoľko zmien a myslím si, že majú veľmi dobrú súpisku na čele s ďalším slovenským trénerom. Hrajú agresívne rýchlo a organizovane. My sa musíme vyvarovať hluchým momentom, bojovať o každú pozíciu a loptu. Pre nás bude dôležité, aby sme mali dobrý vstup do zápasu, hrali 40 minút sústredene, robili dobré rozhodnutia a hrali kolektívny basketbal,” dodal k súperovi Jaroslav Musil. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Vydreté víťazstvo v derby na palubovke Komárna prinieslo dôležité body do tabuľky, dnes ich ale treba potvrdiť v nemenej náročnom súboji proti Lučencu. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile. Keďže sa dnes do Levíc chystá aj skupina fanúšikov hostí, budú žltozelení potrebovať vašu podporu z hľadiska. Na facebook stránke Basketbal Levice prebieha tipovačka o vstupenky na koncert Rytmusa v Unity Clube. Ceny máme pripravené aj pred dnešných oslávencov. Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hod.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice