1. liga„Béčko“ nestačilo v 1. lige na Nitru

10. novembra 2019by Laci Garaj

V piatom kole 1. ligy „skupiny západ“ prehral B-tím Levíc v krajskom derby s Nitrou 72:83.

Stretnutie začalo vo vysokom tempe, ale na oboch stranách bolo aj množstvo nepresností. Taktovky sa v úvode ujali Nitrania, ktorým sa darilo v ofenzíve. Patrioti mali problém s ich vysunutou obranou, navyše v priestore pod košom boli na tom slabšie ako ich súper. Domáci tím bol skúsenejší, aj preto vyhral prvú štvrtinu 26:13. V druhej časti už Levičania zlepšili defenzívu, spolu s produkciou Volárika dokázali narastajúce manko zastaviť, no prvý polčas prehrali 33:49.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie „žlto-zelení“, hneď v úvode zaznamenali šesť bodov v rade. Tentoraz ťahal družstvo Danielič, aj s jeho pomocou bolo po troch minútach 43:51. Opäť však prišla séria chýb a horšia defenzíva, čo znamenalo návrat dvojciferného manka. Pred záverečnou 10-minútovkou bolo z pohľadu hostí skóre 55:68. V štvrtej štvrtine prišiel ešte tlak Levíc, ale Nitra si už drámu nepripustila a skúsene si strážila zisk dvoch bodov do tabuľky.

BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Patrioti Levice 83:72 (26:13, 23:20, 17:22, 15:17)

Nitra: Mäsiar 22, Zorvan 20, Jackuliak 15, Dobrotka 6, Huljak 0 (Stojanov 16, Pasovský a Smik po 2, Konc 0)

Levice: Volárik 19, Adámik 13, Danielič 12, Klár 7, Mar. Halmeš 4 (Chaban 5, Biricz 4, Brodziansky a Hrnčír po 3, Mat. Halmeš 2)

TH: 13/10 – 6/5, Fauly: 13 – 16, Trojky: 10 – 11, Rozhodovali: Stopka, Kubík

Povedali po zápase:

Ladislav Lutovský, tréner Levíc: „Bol to taký zápas, ako tie predtým. Trápime sa s tým, že nemáme klasického hráča pod košom. Hráčov som upozorňoval na to, že to bude trochu rýchlejšie, keďže Nitra má družstvo posilnené o hráčov z SBL. Tak to aj dopadlo, prvý polčas sme prehrali o 16 bodov. Dostali sme veľa bodov z rýchlych protiútokov. V druhom polčase sme zmenili obrany a stiahli trochu náskok súpera, ale už sme sa nedokázali dostať späť do zápasu. Trošku ma sklamalo riešenie herných situácii hráčov, ktorí trénujú s A-tímom. Niet im však čo vyčítať, je to pre nich príležitosť zbierať skúsenosti v mužskom basketbale. Toto stretnutie beriem pozitívne, keďže hráči s menším priestorom a juniori, si môžu odohrať medzi mužmi, aj keď nižšiu súťaž.“

Martin Danielič, hráč Levíc: „Kľúčom k prehre bol prvý polčas, keď sme dostali 49 bodov. To je už ťažké sa vracať do zápasu. Obrana bola zlá, dostali sme veľmi veľa bodov z rýchlych protiútokov. Tie pramenili zo strát, ktoré sme spravili v útoku. Myslím si, že vzhľadom na to, koľko máme toho spolu odtrénovaného, to nebolo zlé. Každý mal svoje problémy, niekto bol chorý, niekto zranený. Z tohto pohľadu to nebol zlý zápas. Treba sa z toho poučiť, posnažiť sa ďalšie zápasy vyhrať a postúpiť do hornej časti.“