Niké SBLPatrioti po prestávke nezabudli vyhrávať, doma si poradili s Prievidzou

2. decembra 2020by Laci Garaj

Víťazná séria Levíc pokračuje aj po vynútenej pauze, v dohrávke 15. kola Slovenskej basketbalovej ligy zdolali na svojej palubovke Prievidzu 93:62.

Patrioti si museli na palubovke poradiť bez Bachana, ktorého opäť vyradilo z hry zranenie. Od úvodu to zobrali do rúk levickí rozohrávači, s vysokou efektivitou v útoku viedli po pár minútach 14:5. Prievidza hrozila hlavne z diaľky, vďaka čomu sa držala na dostrel a v hre. Po prvej štvrtine viedli domáci 29:21. Zverenci trénera Michala Madzina mali vynikajúci vstup do druhej časti, šnúra 10 bodov v rade a fakt, že viac ako 3 minúty nedovolili súperovi žiaden bod, ich dostal do komfortného vedenia. Neskôr sa k tomu rozstrieľal Černokojev, celkovo hrali Patrioti s ľahkosťou a necelé 4 minúty pred koncom vyhrávali už o viac ako 20 bodov. Záver prvého polčasu však bol pre nich miernym výkričníkom, Prievidza sa nadýchla k tlaku a bodovým úsekom 10:0 zacítila šancu urobiť niečo so zápasom. Na tabuli svietil priaznivý stav 53:39.

Po prestávke sa však veci našťastie vrátili späť podľa levického scenáru, zlepšená hra na oboch stranách palubovky priniesla opäť nárast vedenia. Aj v tretej štvrtine prišli síce mierne výpadky, vždy však boli len krátkodobého charakteru. Levice viedli pred záverečnou časťou jasne 74:53. Domáci si už bezpečne kontrolovali v štvrtej štvrtine cestu za pohodlným víťazstvom, s postupom času dostávali priestor aj menej vyťažovaní hráči. Piate víťazstvo Patriotov v rade sa zrodilo po výsledku 93:62 s Prievidzou.

SBL 2020/2021 – 15. kolo:

Patrioti Levice – BC Prievidza 93:62 (29:21, 24:18, 21:14, 19:9)

Levice: Juríček 20, Krajčovič 19, Wade-Chatman 14, Bojanovský 12, Abrhám 6 (Černokojev 16, Volárik 4, Adámik 2, Danielič a Chaban 0)

Prievidza: Bjeletič 15, Vašl 13, Robertin 11, Majerčák 8, Louiserre 0 (Kincel 9, Pasovský 4, Lukáč 2, Bakoš, Kielar a Matuška 0)

TH: 10/10 – 12/9, Fauly: 17 – 14, Trojky: 9 – 7, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Bara

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Som veľmi rád, že po veľmi dlhej dobe, keď prišiel zápas, sme zvíťazili. Potešila ma energia, ktorú dali chalani do stretnutia a že nám vydržala až do poslednej minúty. Bolo to dôležité, aj u hráčov z lavičky bola snaha hrať agresívne. Teší ma, že každý dostal príležitosť a po tejto pauze sa tak rozbehli.“

Cvetomir Černokojev, hráč Levíc: „Hrali sme dobre. Mali sme dosť otvorených striel, síce sme niektoré nepremenili, ale v našej hre bolo dosť dobrých vecí. V útoku sme odovzdali zo seba všetko, čo sa ukázalo aj na konečnom výsledku. Mne pomohlo, že som bol chvíľu s priateľmi v reprezentácii Bulharska. Pomohlo to mojej hlave, prvýkrát som mimo svojej rodnej krajiny a bez priateľov.“

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Ťažko sa hodnotí zápas, keďže sme prehrali o viac ako 30 bodov. Jediné pozitívum, ktoré som videl v našom výkone, bol priestor pre hráčov, ktorí nedostávajú toľko priestoru. Vedeli sme, že Levice po poslednom zápase, ktorý u nás prehrali, že na nás vyletia a začnú veľmi agresívne. Žiaľ, nezachytili sme to a nedokázali sme sa s tým vysporiadať. Rozprávali sme sa o tom od začiatku, odkedy sme vedeli, že ideme s Levicami hrať. Budú na nás tlačiť, budú agresívni, musíme sa s tým vyrovnať a musíme hrať agresívne. Bohužiaľ, neprišlo to. Preto je taký výsledok, aký je. Musíme sa z toho poučiť. Verím, že v sobotu pôjdeme 40 minút naplno a bude hra vyzerať inak, ako v tomto zápase.“

Legend Robertin, hráč Prievidze: „Myslím si, že sme neboli dostatočne agresívni. Nevstúpili sme do zápasu s dostatočnou agresivitou, v útoku sme priveľa strácali loptu. Do ďalšieho duelu musí ísť oveľa agresívnejšie a bude to lepšie.“