3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLO miestenku na Slovenskom pohári proti Spišským Rytierom

8. marca 2021

Pred Patriotmi Levice je ďalší dôležitý zápas, tentoraz s pohárovým puncom. So Spišskými Rytiermi sa pobijú o to, kto sa predstaví na záverečnom turnaji Niké Slovenského pohára. 

Niké Slovenský pohár – štvrťfinále (pondelok 8. marca o 17.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

K zápasu: Levice odštartovali týždeň plný zápasov úspešne, aj keď ani proti Handlovej to nebola jednoduchá cesta za ďalšími dva bodmi do tabuľky. Húževnatý súper, bojujúci o miestenku v play off, vzdoroval až do poslednej minúty, no napokon Patrioti preukázali v koncovke skúsenosť a zaknihovali si už štvrté víťazstvo v rade (92:85). Teraz sa pokúsia pokračovať na víťaznej vlne a ako víťaz Slovenského pohára z roku 2019, postúpiť medzi najlepšiu štvorku. „Po extrémne krátkom čase sa musíme prekoncentrovať na pohárový zápas. So Spišskou Novou Vsou sme už odohrali túto sezónu veľa zápasov, a tak vieme, na čo sa máme pripravovať. Jeden zápas rozhodne o postupe. Urobíme maximum, aby sme sa predstavili na Final Four v Bratislave,“ povedal tréner Michal Madzin. 

Rytieri prídu odhodlaní a tiež aj v lepšej nálade, ako tomu bolo v predchádzajúcich dňoch. Počas víkendu totiž prerušili čakanie na výhru, proti Prievidzi sa však museli na to nadrieť (78:74). Kľúčovou správou pre trénera Tea Hojča bolo, že sa vrátil do zostavy Mário Ihring a po dlhej dobe mal k dispozícii všetkých dôležitých hráčov. Cieľ je teda pre Spišiakov jasný, nadviazať na ligový duel a po dlhej dobe sa dostať do boja o prvú trofej v sezóne 2020/2021.  

Aktuálne info: Patrioti sa stretli v športovej hale v nedeľu večer na krátkom tréningu, ktorého hlavným cieľom bola  taktická príprava na dnešný duel proti Spišiakom. V ňom chcú Levičania potvrdiť dobrú formu a zabojovať o postup medzi štyri najlepšie tímy v Slovenskom pohári. Záverečný turnaj je potom na programe budúci týždeň v piatok a sobotu v Bratislave. Zdravotný stav v tíme je dobrý, zostava Patriotov bude rovnaká ako v sobotu.

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Ako inak, pod najväčším drobnohľadom bude súboj reprezentačných rozohrávačov. V levickom drese funguje už dlhodobo Šimon Krajčovič, k „Novovešťanom“ sa nedávno pripojil Mário Ihring. Kto z tejto rivality vzíde tentoraz víťazne a navedie svoj tím k postupu? 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice