5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLO miestenku na Slovenskom pohári proti Spišským Rytierom

8. marca 2021

Pred Patriotmi Levice je ďalší dôležitý zápas, tentoraz s pohárovým puncom. So Spišskými Rytiermi sa pobijú o to, kto sa predstaví na záverečnom turnaji Niké Slovenského pohára. 

Niké Slovenský pohár – štvrťfinále (pondelok 8. marca o 17.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

K zápasu: Levice odštartovali týždeň plný zápasov úspešne, aj keď ani proti Handlovej to nebola jednoduchá cesta za ďalšími dva bodmi do tabuľky. Húževnatý súper, bojujúci o miestenku v play off, vzdoroval až do poslednej minúty, no napokon Patrioti preukázali v koncovke skúsenosť a zaknihovali si už štvrté víťazstvo v rade (92:85). Teraz sa pokúsia pokračovať na víťaznej vlne a ako víťaz Slovenského pohára z roku 2019, postúpiť medzi najlepšiu štvorku. “Po extrémne krátkom čase sa musíme prekoncentrovať na pohárový zápas. So Spišskou Novou Vsou sme už odohrali túto sezónu veľa zápasov, a tak vieme, na čo sa máme pripravovať. Jeden zápas rozhodne o postupe. Urobíme maximum, aby sme sa predstavili na Final Four v Bratislave,” povedal tréner Michal Madzin. 

Rytieri prídu odhodlaní a tiež aj v lepšej nálade, ako tomu bolo v predchádzajúcich dňoch. Počas víkendu totiž prerušili čakanie na výhru, proti Prievidzi sa však museli na to nadrieť (78:74). Kľúčovou správou pre trénera Tea Hojča bolo, že sa vrátil do zostavy Mário Ihring a po dlhej dobe mal k dispozícii všetkých dôležitých hráčov. Cieľ je teda pre Spišiakov jasný, nadviazať na ligový duel a po dlhej dobe sa dostať do boja o prvú trofej v sezóne 2020/2021.  

Aktuálne info: Patrioti sa stretli v športovej hale v nedeľu večer na krátkom tréningu, ktorého hlavným cieľom bola  taktická príprava na dnešný duel proti Spišiakom. V ňom chcú Levičania potvrdiť dobrú formu a zabojovať o postup medzi štyri najlepšie tímy v Slovenskom pohári. Záverečný turnaj je potom na programe budúci týždeň v piatok a sobotu v Bratislave. Zdravotný stav v tíme je dobrý, zostava Patriotov bude rovnaká ako v sobotu.

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Ako inak, pod najväčším drobnohľadom bude súboj reprezentačných rozohrávačov. V levickom drese funguje už dlhodobo Šimon Krajčovič, k “Novovešťanom” sa nedávno pripojil Mário Ihring. Kto z tejto rivality vzíde tentoraz víťazne a navedie svoj tím k postupu? 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice