4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLRepríza minuloročného finále tento krát už v semifinále

25. apríla 2024

Azda nik z basketbalových fanúšikov Levíc a Komárna na to ešte nemohol zabudnúť. Minuloročná finálová séria Niké SBL medzi regionálnymi súpermi pútala obrovskú pozornosť a priniesla reklamu na slovenský klubový basketbal. Levičania prehrávali v sérii hranej na štyri víťazné zápasy už 1-3 a ako prvý v ligovej histórii dokázali otočiť jej priebeh na 4:3. Komárno bolo veľmi blízko a zažilo veľké sklamanie, Levice naopak zažili obrovskú eufóriu zo štvrtého majstrovského titulu.

Teraz na seba narazia títo odvekí rivali už v semifinále. Patrioti si vo štvrťfinále poradili s Lučencom 3-0, Komárno vyradilo Handlovú v pomere 3-1. Očakáva sa opäť veľké predstavenie, vypredané športové haly a pravá bitka o finále.

O očakávaniach sme sa porozprávali s trénerom Patriotov Michalom Madzinom.

Ako ste využili týždeň po štvrťfinále, kedy ste čakali na svojho semifinálového súpera?

Sme radi, že sa nám podarilo ukončiť sériu v najkratšom možnom čase a mali sme počas týždňa priestor na regeneráciu a tréning. Samozrejme sme pozorne sledovali sériu medzi Komárnom a Handlovou, z ktorej nám vzišiel semifinálový súper.

Komárno prešlo počas sezóny mnohými zmenami. Čo považujete za ich najsilnejšie stránky a kde by sme naopak mohli mať navrch?

Myslím, že proti Komárnu v tomto zložení sme neodohrali v tejto sezóne žiadny zápas. Musíme sa teda zodpovedne pripraviť a nastaviť. Majú viacero silných stránok, ktoré chceme pokryť a naopak vieme tiež o svojich prednostiach, ktoré sa pokúsime v sérii využiť tak, aby sme boli v zápasoch úspešní.

Minuloročná finálová séria proti Komárnu patrí medzi tie nezabudnuteľné svojou atmosférou, aj priebehom. Tešíte sa na derby a zaplnené športové haly?

Samozrejme. Tešíme sa, lebo vieme aký to má v oboch mestách náboj. Už počas štvrťfinále s Lučencom bola v našej hale a séria s Komárnom pravdepodobne prinesie ešte vyššiu návštevnosť. Ďakujeme fanúšikom za podporu aj na ihriskách súperov a verím, že nám pomôžu aj následne v stredu v Komárne.

Aký je aktuálny zdravotný stav v tíme?

Verím, že do prvého zápasu nastúpime v plnom zložení a budeme bojovať na maximum.

Úvodný zápas semifinále je na programe v sobotu o 19.00 hodine. Sprievodný program pred športovou halou štartuje už o 17.00. Viac informácií k nemu prinesieme na našom webe už zajtra.

Vstupenky sú v predaji ešte dnes za zvýhodnenú cenu 6,- Eur v Sýpke u Patriotov a na tomto odkaze.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice