4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvé derby v sezóne dnes v Komárne

11. októbra 2023

Pred zápasom: Tradičné derby proti Komárnu napíše dnes svoju prvú ligovú kapitolu v ročníku 2023/24. Oba tímy sa už ale po bláznivej finálovej sérii raz stretli, keď si to pred mesiacom rozdali o tretie miesto vo Federálnom pohári. Patrioti vyhrali 83:71, treba ale dodať, že Komárno nehralo v tomto zápase v kompletnom zložení. Náš dnešný súper zažil pred začiatkom sezóny nečakanú výmenu na trénerskom poste, zatiaľ sa to však javí ako výborný ťah. Komárno vyhralo prvé tri ligové duely a ako jediný tím v súťaži ostalo zatiaľ bez prehry. “Osobne sa na derby veľmi teším, naviac, ak je to ešte aj repríza minulosezónneho finále. Proti majstrovi je to vždy špeciálne, my nemáme čo stratiť. Majú skvelých zahraničných aj slovenských hráčov, veľa mladíkov a aj väčšiu rotáciu ako my. Hráme však doma a určite sa budeme spoliehať aj na podporu z hľadiska. Chceme nadviazať na víťazné zápasy, ale musíme zlepšiť herný prejav, čo bude z môjho pohľadu kľúčové,” povedal pred zápasom domáci krídelník Juraj Páleník.

Náš tím sa po nemastnom výkone z prvého polčasu proti Handlovej poučil a proti Prievidzi nenechali Patrioti už nič na náhodu. Zodpovedný výkon tímu počas celých štyridsiatich minút pustil postupne na palubovku všetkých dvanásť hráčov a priniesol víťazstvo 97:63. Každému je jasné, že v Komárne to dnes bude úplne iný duel, v hlučnej atmosfére, ktorú vytvoria oba tábory fanúšikov čaká na náš tím motivovaný súper vezúci sa na víťaznej vlne. “Tešíme sa na stredajší zápas, budeme sa snažiť nadviazať na náš silný výkon zo soboty. Bude to menšia skúška, je to náš prvý zápas vonku, ale sme pripravení na túto výzvu. Ak budeme hrať s energiou a zostaneme držať spolu celý zápas, tak máme veľkú šancu na víťazstvo,” vyhlásil Aaron Wheeler.

Aktuálne info: Do tréningového procesu sa vrátil Martin Bachan, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Vo fanbuse ostalo ešte zopár voľných miest. Odchod je o 15.50 od Domu Športu. Prihlásiť sa môžete ešte aj dnes na t.č.0905788133.

18.00 BC KOMÁRNO – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Livestream  –  Livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice