4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti zdolali Prievidzu 97:63

7. októbra 2023

Vo 4.kole Niké SBL nenechali Levičania nič na náhodu a po skvelom výkone zdolali Prievidzu presvedčivo 97:63. Levičania kontrolovali priebeh zápasu od prvej minúty, ich náskok postupne narastal a v poslednej desaťminútovke sa dostali do hry všetci hráči v žlto-zelených dresoch. Patrioti pred najvyššou domácou návštevou v sezóne zdolali Prievidzu rozdielom 34-bodov a v stredu ich čaká prvé derby v sezóne na palubovke Komárna.

Patrioti Levice – BC Prievidza 97:63 (24:11, 25:20, 22:20, 26:12)

Patrioti: Wheeler 15, D. Kneževič 12, Abrhám a Kaukiainen po 7, Bojanovský 4 (Howard 18, Adaway 16, Kováč 14, Chaban 3, Krajčovič 1, Pažický a Tončík 0)

BC: Crouch 17, Milner 15, Dillon 8, Radovič 7, Bolek 0 (Rhodes 14, Kincel 2, Chlupis, Lukáč a Teličák 0)

TH: 19/15 – 9/4, Fauly: 15 – 19, Trojky: 12 – 9, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Ribakovs

Divákov: 1300

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Príjemnejšie sa nám hodnotí tento zápas, oproti tomu, ktorý bol v stredu. Som rád za energiu a za to, akú sme mali snahu hrať smerom dopredu po úspešnej obrane. Verím, že budeme vedieť aj v ďalších zápasoch pokračovať v tomto výkone. Samozrejme som rád, že každý hráč, ktorý bol pripravený, dostal šancu a tešíme sa z víťazstva.”

Rob Howard, hráč Patriotov: “Po minulom zápase sme sa museli vrátiť späť a ukázať fanúšikom, že máme na to vyhrať. Je super, že som sa mohol vrátiť naspäť do hry po mojom treste. Tešíme sa na ďalší zápas.”

Saša Jankovič, tréner Prievidze: “V prvom rade zaslúžené víťazstvo Levíc. Ukázali všetko, čo sme my neukázali, energiu a hlavne chuť za víťazstvom. Chýbali nám naši zranení hráči. Verím, že táto facka nie je naša reálna tvár. V stredu nás čaká derby proti Handlovej, kde verím, že sa nám vráti celý káder, ukážeme charakter a našu skutočnú silu.”

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: “Gratulujem Leviciam k zaslúženej výhre. My sa sústredíme na náš ďalší domáci zápas, ktorým je derby. Vieme, čo to pre nás znamená, pre mesto. To, čo sme predviedli, určite nemôžeme predviesť znova. Musí to byť o nás a musíme byť tím, ako naše prvé dva zápasy.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice