5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvé derby ovládli Patrioti!

11. októbra 2023

Levičania si ukradli prvé ligové derby v novej sezóne pre seba. Prvý polčas nebol zo strany Patriotov dobrý. Komárno bolo lepším tímom, vytvorilo si desaťbodový náskok a kontrolovalo hru. V závere prvého dejstva sa Patriotom podarilo znížiť na polčasový stav 43:39. Po prestávke akoby vybehli na palubovku iné družstvá. Levičania hrali oveľa agresívnejšie, presadzovali sa pod košom a domáci tím takmer k ničomu nepustili. Rýchlo sa dostali do vedenia, ktoré postupne rástlo. Druhý polčas nemal domáci tím nárok a ani žiadnu odpoveď a Patrioti si pripísali tretie víťazstvo v sezóne. Konečná prehra bola pre domácich až príliš krutá.

BC KOMÁRNO – PATRIOTI LEVICE 64:91 (24:15, 19:24, 10:26, 11:26)

Komárno: Ebo 19, Markovič 11, Walker 9, Volárik 6, Williams 1 (Mohamed 11, Páleník 3, Foltín a Gergely po 2, Danielič a Halász 0)

Patrioti: Wheeler 14, D. Kneževič 12, Kaukiainen 10, Bojanovský 5, Abrhám 4 (Howard 16, Adaway 13, Kováč 11, Pažický 4, Bachan 2, Chaban a Krajčovič 0)

TH: 11/7 – 17/11, Fauly: 23 – 15, Trojky: 7 – 8, Rozhodovali: Kúkelčík, Bara, Bartoš

Povedali po zápase:

Goran Samardžijev, tréner Komárna: “Gratulujem Leviciam k víťazstvu. V tomto zápase sme mali sily iba na 25 minút, naši vysokí hráči mali problémy s menšími zraneniami, ale nechcem, aby toto vyznelo ako výhovorka, v sobotu nás totiž čaká hneď ďalší zápas. Hrali sme podľa nášho herného plánu, avšak po strate náskoku sme začali hrať viac individuálne, hráči sa snažili vylepšovať svoje štatistiky a to nie je dobré. S hráčmi som sa o tom už rozprával a preberieme to aj v najbližších dňoch. Musíme hrať naďalej tímovo, sme totiž jedno mužstvo, musíme bojovať jeden za druhého a ťahať za jeden povraz.”

Alonzo Walker, hráč Komárna: “Začali sme stretnutie veľmi dobre, avšak toto nás až príliš uspokojilo. Stratili sme koncentráciu, aj to sa občas stáva, musíme sa však z toho poučiť do ďalších zápasov.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Veľmi slabý prvý polčas a naopak, veľmi dobrá energia v druhom polčase. Bolo dôležité, že sa nám podarilo hneď v úvode druhého polčasu otočiť skóre v náš prospech, dostali sme do dobrého tímového fungovania, ktoré nám potom vytvorilo aj následný náskok v zápase. Ďakujem aj našim fanúšikom, ktorí merali cestu do Komárna, vytvorili vynikajúcu atmosféru, takmer ako na domácej palubovke.”

Severi Kaukiainen, hráč Patriotov: “Prvý polčas bol tesný, Komárno hralo výborne a padli mu aj ťažšie strely. V druhom polčase sme zmenili obranu, hrali sme agresívnejšie, čo nám dovolilo otočiť a vyhrať tento zápas.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice