4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvá domáca prehra v sezóne

5. októbra 2023

Levičania po slabom streleckom výkone v prvom polčase zápasu proti Handlovej prehrávali po polčase 28:35. Po zmene strán prišiel očakávaný nápor, Patrioti išli do päť bodového vedenia a už sa zdalo, že odpor húževnatého súpera definitívne zlomia. Z dobrého tempa ich následne dostali nepresné rozhodcovské verdikty, ktoré kúskovali hru a súper vedený skvelý, Scottom sa dokázal vrátiť do zápasu. Bol to práve Joshua Scott, ktorý spolu so záverečným klaksónom rozhodol duel v prospech nášho súpera. Už v sobotu privítame na domácej palubovke družstvo Prievidze. Zápas štartuje o 18.00 hod.

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová 78:80 (13:17, 15:18, 27:18, 23:27)

Patrioti: Adaway 21, Wheeler 16, Abrhám 14, Bojanovský 10, D. Kneževič 9 (Bachan 4, Kaukiainen a Kováč po 2)

Handlová: Scott 35, Balčiunas 15, Harris a Todorovič po 8, Láštic 2 (Mirotič 12, Kádaši a Pipíška 0)

TH: 21/16 – 23/16, Fauly: 23 – 21, Trojky: 10 – 8, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Cibulka
1200 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Bol to pre nás očividne náročný zápas. V dôležitých chvíľach, práve Scott zobral koniec do svojich rúk a dokázal sa presadiť. Myslím, že to bolo stretnutie, ktoré mohlo skončiť dobre na obe strany, no sa víťazstvo priklonilo k Handlovej a k tomu jej treba pogratulovať.”

Aaron Wheeler, hráč Patriotov:  “Bol to dobrý zápas. Hralo sa zo strany na stranu, aj keď duel začal pomaly, tak v tretej štvrtine sa rozbehol naplno, no v štvrtej sa hra už kúskovala. Bojovali sme, ale spravili sme malé chyby, ktoré si myslím, že nás stáli zápas.”

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: “Myslím, že sme tento zápas trošku lepšie otvorili, ale samozrejme Levice sú fantastický a hlavne skúsený tím. V tretej štvrtine ukázali svoju pravú tvár a charakter. Začali hrať dobrý basketbal a myslím, že my sme na to dobre zareagovali. Nezložili sme sa, ale práve naopak, zomkli sme sa. Odohrali sme kolektívne ako v útoku, tak aj v obrane. Veci, na ktorých sme sa dohodli, fungovali. My sme radi za víťazstvo, lebo v Leviciach nebude veľa tímov vyhrávať. Bol to dobrý impulz pre divákov, aby v sobotu prišla do Handlovej plná hala.”

Joshua Scott, hráč Handlovej: “Vyhrali sme, ale je stále len začiatok sezóny. V príprave na ligu sme sa snažili napredovať, byť lepšími a pozitívnejšími ako tím. Teraz sme to ukázali v zápase, hrali sme a tvrdo pracovali. Bojovali sme a chceme, aby nás v lige bolo počuť. Rád som svojimi 35 bodmi pomohol tímu k výhre, ale je to stále o tímovej spolupráci.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice