4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV 3.kole Niké SBL privítame Handlovú

3. októbra 2023

Niké Slovenská basketbalová liga má na programe tretie kolo. Pre Patriotov to bude druhý ligový zápas sezóny, keďže v 2.kole mali voľno. To im padlo vhod po návrate z Turecka, kde zápas žlto-zeleným nevyšiel podľa predstáv. Od vtedy už ale prešlo dosť dní na to, aby sa Patrioti pozviechali a vrátili sa do ligového kolobehu, kde ich čakajú dve domáce vystúpenia. Patrioti sa v stredu budú musieť zaobísť bez Roba Howarda, ktorý dostal stopku na jeden zápas za incident s Michaelom Fusekom v prvom kole súťaže. Otázny je tiež štart Alexa Krajčoviča, ktorého trápil seknutý chrbát. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. „Spolu s celým tímom sa tešíme, že sa v stredu vrátime do domáceho prostredia. Po náročnom predstavení v Turecku máme pocit, že sme si odniesli niekoľko dobrých skúseností a na tréningoch sa dobre pripravili. Verím, že do stretnutia dáme energiu a odohráme dobrý zápas,” uviedol Jalen Adaway.

Náš dnešný súper má na úvod sezóny skvelú formu. Handlovčania vyhrali všetky zápasy v príprave a v úvode sezóny si poradili aj s nebezpečným Svitom, ktorý doma zdolali celkom presvedčivo 91:78. Tím v lete prevzal Nenad Miloševič, káder sa poriadne obmenil a Handlová bude určite mať vyššie ambície, ako tomu bolo v posledných dvoch sezónach. Je za nami prvý ostrý zápas, ktorý sa síce niesol tak trocha pod tlakom z otvorenia sezóny, ale zvládli sme ho. Od nedele sa pripravujeme na Levice, ktoré sú momentálne najlepším tímom na Slovensku. Rešpektujeme silu súpera, napriek tomu chceme ukázať, že aj my vieme hrať dobrý basketbal a o výsledok sa pobijeme,” povedal tréner Nenad Miloševič

Informácie k zápasu: Začiatok stretnutia je o 19.00 hod. pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom. Prvých 50 fanúšikov dostane pri vstupe kupón na čerstvý originálny trdelník od nášho partnera, ktorým je Klaudius Németh – Konzum. Všetci ostatní fanúšikovia si budú môcť trdelník zakúpiť pred zápasom, alebo v polčasovej prestávke. Tradične nebude chýbať fanshop, ani Cloetta upratovacia čata. V polčase odmeníme aj narodeninového oslávenca.

Vstupenky si môžete dopredu zakúpiť v Sýpke u Patriotov, alebo online tu. Na zápase tento krát privítame v rámci projektu „Zober svoju bandu na basket“ Základnú školu zo Starého Tekova.

19.00h. PATRIOTI LEVICE – MBK BANÍK HANDLOVÁ

Rozhodujú: Kukelčík, Margala, Cibulka
Štatistický prenos – Video prenos Niké TV

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice