4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyKirves opúšťa Levice, jeho ďalšou zastávkou bude Brno

28. januára 2020

V kádri Patriotov Levice prišlo k ďalšej zmene. Duel Alpsko-jadranského pohára s Pardubicami bol posledný pre Estónca Mihkela Kirvesa, ktorý odchádza do českého Brna.

Generálny manažér klubu Ladislav Garaj načrtol dôvody vedúce k odchodu reprezentačného krídelníka: „Zhruba od Vianoc sme komunikovali s hráčom a jeho agentom. Z ich strany vyšla určitá nespokojnosť s minutážou, ktorú v Leviciach dostával. Je to mladý hráč, jeho agent tvrdil, že potrebujú, aby bol vo vyššom zápasom vyťažení, čo sa mu momentálne v Leviciach nerysovalo a ani sme mu to nevedeli sľúbiť. My sme chceli, aby tu Mihkel zostal, ale na druhej strane, nevedeli sme mu garantovať a ani sľúbiť viac minút na palubovke. Niekoľkokrát sme s ním sedeli, riešili sme to, ale hráč, ktorý je v hlave nastavený tak, že tu nechce zostať, nemá zmysel ho nasilu presviedčať, aby tu zostal. Rozhodli sme sa preto, že ho uvoľníme. Pôvodne mal ísť naspäť do Estónska, ale vstúpilo do toho Brno, ktoré má zranených hráčov pod košom. Po zápase s Pardubicami tam odcestoval na dvojtýždňovú skúšku. Na jednej strane sme chápali jeho nespokojnosť, na druhej strane ale bola jeho obmedzená využiteľnosť pre náš tím hlavne v útočnej fáze. Musím povedať, že za tie roky, čo som v klube, tu ešte žiadny hráč netrénoval tak tvrdo a tak veľa ako Kirves. Mal obrovské odhodlanie a ja verím, že si z jeho pôsobenia v našom tíme zoberú príklad aj hráči, ktorí majú oveľa viac talentu.“

Dvadsaťtriročný Estónec si obliekol dres Levíc v 28 zápasoch, priemerne si zapisoval do štatistík 5,4 bodu a 3,0 doskoku. Mihkelovi prajeme v jeho novom pôsobisku veľa úspechov a aby si vybojoval pevné miesto na súpiske Brna. Ako načrtol Garaj, do Slovenského pohára by už nemalo prísť k žiadnym zmenám v kádri Patriotov.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice