4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa Prievidzu už aj s Clarkom

4. marca 2022

Zápas prvého s posledným. V 26. kole Niké SBL privítajú Patrioti Levice doma Prievidzu. Premiérovo by sa mala v žlto-zelenom drese predstaviť aj nová posila tímu – Donte Clark.  

Niké SBL – 26. kolo (sobota 5. marca o 18.00):

Patrioti Levice – BC Prievidza

/hrá sa v režime základ/

K zápasu: Patrioti sú už síce istým víťazom základnej časti, ale k zostávajúcim zápasom aj naďalej pristupujú zodpovedne. Presvedčiť sa mohla o tom vo štvrtok defenzíva Interu, ktorá nezastavila sériu triumf v podaní Levíc (79:68). Pred domácimi fanúšikmi sa premiérovo predstaví aj nová posila – Donte Clark. Aj s jeho prispením budú mať domáci jasný cieľ – uspieť proti poslednému tímu tabuľky. “V krátkom slede nás čaká druhý zápas. Pripravíme sa zodpovedne a budeme chcieť od začiatku do konca podať koncentrovaný výkon. Verím, že si to spolu s našimi divákmi užijeme,” vyjadril sa rozohrávač Patriotov Šimon Krajčovič. 

Prievidza ešte stále žije svoj sen o účasti v tohtoročnom play off, ale nádeje sa postupne čoraz viac presúvajú do teoretickej roviny. Pred reprezentačnou prestávkou im rozhodne nepomohla jasná prehra s Interom (67:94). Teraz sa pokúsia prekvapiť lídra súťaže a pokúsiť sa ešte vzkriesiť nádeje o účasti vo “vyraďovačke”. Dôležité tiež bude, či už bude k dispozícii Alonzo Walker, ktorý chýbal BC v predošlých dvoch stretnutiach. “Určite musíme byť maximálne koncentrovaní celých 40 minút, keďže Levice majú veľmi kvalitný a skúsený tím. Musíme dodržať všetky veci, ktoré si dohodneme pred zápasom a vtedy môžeme pomýšľať na niečo viac s tímom, ako Levice,” myslí si asistent trénera Prievidze Maroš Helmecy. 

Aktuálne info: Podobne ako vo štvrtok proti Interu, aj do dnešného súboja proti Prievidzi pôjdu Patrioti s cieľom potiahnuť víťaznú sériu a dobre sa pripraviť na blížiace sa Final-4 Alpsko-jadranského pohára. Levičania nemali veľa času na prípravu, v piatok si museli zľahka zatrénovať v starom Dome Športu, kvôli tanečnej súťaži vo svojej hale. Prvý zoznamovací tréning absolvoval s družstvom aj Donte Clark, ktorý prišiel do Levíc vo štvrtok večer. Dnes by mohol v žltom drese s číslom 7 absolvovať svoju premiéru v našom tíme. Zdravotný stav v družstve je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile.

Vstup do športovej haly je už v režime základ, nie je teda obmedzený očkovaním, ani testami. Jedinou podmienkou je rúško počas celého pobytu v športovej hale. Kapacita sa môže zaplniť na 50%. Veríme, že po krásnom pondelkovom reprezentačnom zápase si podobne skvelú atmosféru dokážeme vytvoriť a užiť aj dnes v ligovom vystúpení Patriotov. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine, vstupenky sú do 15.00 hod. v predpredaji aj v Sýpke u Patriotov.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Martin Margala, Jozef Stopka

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice