4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred Slovenským pohárom ešte dohrávka s Komárnom

13. februára 2023

Valentínske rande o dva body do tabuľky si dajú v rámci dohrávky 10. kola basketbalisti Levíc a Komárna. Podarí sa Patriotom zabudnúť na víkendový nezdar v hlavnom meste? Alebo sa “diablom” podarí zdolať aj aktuálne druhý najlepší tím súťaže?

Niké SBL 2022/2023 – 10. kolo (utorok 14. februára, 19.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

K zápasu: Na víkendový zápas 23. kola by najradšej Levičania zabudli. V hlavnom meste nepodali ani zďaleka výkon, ktorým sa prezentovali v predošlých týždňoch a mesiacoch. Absencia Mihu Lapornika v hre bola badateľná a napokon z toho bola najvyššia ligová prehra v sezóne (61:83). Majster tak nevyužil možnosť priblížiť sa Spišským Rytierom a práve naopak, pred dohrávkou 10. kola sa musí mať na pozore, pretože konkurenti cítia šancu priblížiť sa ich aktuálnej pozícii. “Musíme správne zareagovať na zlý zápas proti Interu Bratislava. Komárno je veľmi podobné Interu, hrá s veľkou energiou a bojuje až do konca. Očakávam, že to bude ťažké stretnutie a bojovnosť do poslednej minúty,” prezradil Draško Kneževič. 

Komárno v sobotu večer zaznamenalo významné a dôležité víťazstvo, v domácom prostredí ukončilo ťaženie Spišských Rytierov (93:79). Rozhodne veľká vec pre “diablov” z hľadiska pozdvihnutia mentálneho nastavenia pri veľmi hustom zápasovom programe. Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča sú momentálne na 4. mieste, ale stále môžu hrať aj vyššie priečky, napríklad priblížiť sa Leviciam. “Čaká nás ďalší náročný zápas v krátkom časovom rozpätí. Odovzdali sme v predchádzajúcich zápasoch množstvo fyzických a psychických síl, čo však neznamená, že do Levíc ideme bez toho, aby sme zabojovali. Vzhľadom na široký káder súpera, sme sa na neho svedomito pripravovali a očakávam, ako to už býva v dueloch medzi Komárnom a Levicami zvykom, zaujímavý zápas. Súper má kvalitné mužstvo, silu v útoku, avšak v posledných zápasoch sme aj my ukázali naše kvality a verím, že v tom budeme aj pokračovať. Ak budeme postupovať v nastolenom trende, hrať sústredene a s pokojom, môžeme potrápiť každého súpera,” myslí si asistent trénera Ivan Djordjevič. 

Aktuálne info: Deň voľna, regenerácia, rozbor posledného nevydareného zápasu, motivácia pred týždňom ktorý bude extrémne ťažký, ale na konci by mohol byť aj poriadne sladký. To všetko sa predebatovalo v kabíne Patriotov za posledných 48 hodín. Nájsť energiu na ďalšie tri náročné zápasy nebude jednoduché, keď sa k tomu ale pridá energia z tribún, nebude to ani nemožné! Okrem Mihu Lapornika je zvyšok tímu pripravený zabojovať v derby o dôležité víťazstvo a dobre sa naladiť pred final-4 Slovenského pohára. 

Prvých 100 fanúšikov dostane pri vstupe do haly Valentínsky sladký pozdrav od nášho partnera Cloetta Slovakia. Poobede bude na FB stránke Patrioti Levice zdieľačka o dve parádne ceny – romantickú večeru pre dvoch venuje naša reštaurácia Fresco a Valentínsku tortičku cukráreň My Little Bakery Levice. Chýbať nebude fanshop, v ktorom si môžete zakúpiť vstupenky na kvalifikačný duel Slovensko – S. Macedónsko, 23.februára v Leviciach.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Zubák, Martin Margala, Artjoms Ribakovs
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice