1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLĎalšia bodová strata Levíc

14. februára 2023

Dohrávka 10. kola Niké SBL nedopadla podľa predstáv Patriotov, doma prehrali v regionálnom derby s Komárnom.

McCallum nekompromisne odštartoval regionálne derby, 5 bodmi za sebou. Celkovo hrali Levičania lepšie, s energiou a zaslúžene sa ujali vedenia. K tomu pomohol tiež Bachan, Patrioti zaznamenali 11-bodový úsek v 4. minúte viedli 16:5. Po oddychovom čase sa dostalo k slovu Komárno, najskôr stiahlo na rozdiel útoku a neskôr dokonca vyrovnalo dianie na palubovke. Domáci sa razom herne a strelecky trápili, prvá štvrtina skončila 20:20. Druhá 10-minútovka bola o čosi lepšia, „žlto-zeleným“ sa podarilo vytvoriť menší náskok, ale stále mala hra ďaleko od úvodu alebo ideálu. Stále totiž nechávali priveľa voľného priestoru pre strelcov Komárna, preto museli otáčať nepriaznivý vývoj stretnutia. V celkom emočne vybičovanom zápase prehrávali po prvom polčase 40:44.

Druhý polčas nezačal tiež ideálne, manko sa navyšovalo. Na domácej strane to nepadalo, hosťom áno, preto po 5 minútach bol rozdiel už dvojciferný – 44:54. Mierne zlepšenie prišlo v závere tretej štvrtiny, stačilo to však len na upravenie stavu na 50:59. Šanca na otočenie stále žila, správnym impulzom bola 10-bodová sekvencia v podaní Bojanovského s McCallummom, razom bol rozdiel po dlhom čase jednociferný. Od súpera prišla okamžitá odpoveď a scenár zápasu sa vrátil do zabehnutých koľají. S koncom poslednej štvrtiny už bolo na palubovke len jedno družstvo, čo sa ukázalo aj na konečnom skóre.

Niké SBL 2022/2023 – 10. kolo:

Patrioti Levice – BC Komárno 62:78 (20:20, 20:24, 10:15, 12:19)

Patrioti: Kovac 11, Bachan a McCallum po 10, Bojanovský 5, van Oostrum 3 (Padgett 11, Kotásek 7, Abrhám 5, Kneževič 0)

Komárno: Stuckey 22, Gašič 21, Djordjevič 14, Markovič 9, Volárik 0 (Gatling 12, Danielič, Foltín a Gergely 0)

TH: 15/11 – 8/6, Fauly: 17 – 21, Trojky: 7 – 14, Rozhodovali: Zubák, Margala, Ribakovs

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Dobrý vstup, dobrá energia. Vtedy sme ešte v útoku našli riešenia, neskôr sme sa veľmi natrápili. Naopak, Komárno aj ťažkými strelami zvládlo dostať tento zápas pod kontrolu. 38 minút sme sa vytrápili.“

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: „Komárno bolo lepším tímom, zaslúžilo si to. Žiaľ, nehráme teraz dobrý basketbal. Musíme sa hlavne sústrediť na seba, aby sme sa z tejto diery dostali čo najskôr.“

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Super, veľmi víťazstvo pre nás, hlavne na palubovke Levíc. Hráme každý tretí deň zápas, všetky z nich boli dôležité. Musím povedať, že Levice a Spišskí Rytieri majú najkvalitnejšie súpisky v lige. Opäť sa musím zopakovať, že Patrioti skvelo reprezentujú slovenský basketbal. Z tohto pohľadu je pre nás tento úspech ešte o to cennejší. Myslím si, že sme hrali opäť celkom dobre, hlavne obranne v tretej a štvrtej štvrtine. Na tomto sme si zakladali od začiatku sezóny a teraz sa k tomu vraciame. Kontrolovali sme doskok, dobre sme odstavovali a z tohto sme si vytvárali množstvo otvorených striel v útoku. Gratulujem mojim chlapcom, dali do toho veľa energie. Toto víťazstvo nám opäť prináša mnohé pozitíva do budúcna.“

Shane Gatling, hráč Komárna: „Bol to bojovný zápas. Levice majú kvalitné družstvo, dokázali nás už doma zdolať. Chceli sme sa ukázať a vrátiť im prehru. Hrali sme dobre v obrane a na doskokoch, na to sme sa najviac koncentrovali. Ak toto zvládneme, tak v zápasoch vyhrávame.“