4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPohodlne víťazný vstup do ligy

1. októbra 2022

Finálová repríza na úvod nového ročníka Niké SBL bola jednoznačne v réžii Patriotov Levice, na konto si pridali prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Domáci basketbalisti nastúpili s odhodlaním potrápiť majstra, v 3. minúte viedli 7:4. Sedembodovou šnúrou však Patrioti otočili vývoj stretnutia na svoju stranu a od tohto momentu diktovali tón stretnutia. Lučenec sa držal na dostrel, ale aj do ligy si preniesol z Malagy skvelú formu Freeman a postupne dostával družstvo do trháku. Už v prvej časti mali dvojciferný náskok, napokon vyhrali túto časť 22:13. Získaná herná pohoda sa ukázala aj v druhej štvrtine, Levičania nedovoľovali žiadnu drámu a práve naopak, ich vedenie neustále narastalo. Bodkou za ideálnym polčasom bola Bachanova trojka s klaksónom, ktorou upravoval na 45:23.

Lučenec podľa očakávania po prestávke vybehol aktívnejšie, ale Patrioti sa nenechali rozladiť a zastrašiť. Časom sa podarilo vrátiť vedenie na približne rovnakú hodnotu, ako tomu bolo pred polčasovou prestávkou. Silná stránka – kolektívny výkon, platila aj v lučeneckej ARENE. Do poslednej štvrtiny sa išlo za 19-bodového vedenia – 63:44. „Žlto-zelení“ si koncovku bezpečne strážili, zahrať si mohli aj viacerí mladíci, keďže o víťaznom vstupe do nového ligového ročníka už nebolo pochýb.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 64:81 (13:22, 11:23, 20:18, 20:18)

Lučenec: White 14, Kneževič 13, Goss 11, Bolek 8, Natesan 5 (Eaddy 11, Siládi 2, Láštic a Rákai 0)

Patrioti: McCallum 19, Lapornik 13, Bachan 9, Kneževič 8, Bojanovský 7 (Freeman 17, Kotásek a Kovac po 4, Chaban, Krajčovič a Solčánsky 0)

TH: 6/4 – 21/10, Fauly: 19 – 13, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Zubák, Doušek, Izák

Povedali po zápase:

Marko Boras, tréner Lučenca: “Prehrali sme v tomto momente s lepším tímom. My sme vymenili dvoch hráčov, toto bol prvý zápas pre nášho rozohrávača a centra. Myslím, že to bol problém, oni hrali 10 zápasov v tej istej zostave. Nie som spokojný ako sme hrali, niečo sme si pripravili a na palubovke sme robili niečo iné, hlavne v prvom polčase. Prvý polčas bol veľmi zlý z našej strany. Medzi 5.a 20. minútou sme prehrali zápas, keď hráte proti lepšiemu tímu, ťažko sa vracia do zápasu. Nie je to problém pre nás, musíme sa pripraviť lepšie na ďalšie zápasy, kde budeme hrať proti podobným tímom ako my. “

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: “V prvom rade gratulujem Leviciam k zaslúženej výhre. V druhom rade, v mene nás všetkých by som sa chcel ospravedlniť za tento výkon všetkým ľuďom, ktorí došli, pretože vytvorili skvelú atmosféru a my sme hrali katastrofálne. Nerobili sme veci, na ktorých sme pracovali, čo nám tréner povedal, sme nič z toho kvázi nesplnili. Ťažký zápas, veríme, že sa z neho poučíme a ideme ďalej.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Teší ma, s akou energiou sme nabehli do zápasu, či v útoku, či v obrane. Veľakrát sme z dobej obrany mali jednoduché zakončenia v protiútokoch. Pramenilo to z toho, že sme naozaj bojovali na oboch koncoch palubovky. Chcem sa zároveň poďakovať aj divákom, že hneď v prvom zápase sezóny sme mali takú podporu na hosťujúcej palubovke.”

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: “Prišli sme s cieľom vyhrať, ale nevedeli sme, aký bude prvý zápas sezóny v našej lige, nevedeli sme, ako bude Lučenec zohratý s novými hráčmi. Sme radi, že sme vyhrali, ako sme vyhrali, bolo to možno jednoduchšie ako sme čakali, ale netreba podceniť do budúcnosti žiadny tím.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice