5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLigový štart Patriotov v Lučenci

30. septembra 2022

Na úvod ligového programu Niké SBL cestujú Patrioti Levice na palubovku Lučenca, finálového súpera zo sezóny 2021/2022.

Niké SBL – 1. kolo (sobota 1. októbra):

BKM Lučenec – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Lučenec má na úvod najťažšieho možného súpera, rozbehnutých Patriotov. “Pelikáni” sú však povzbudení dobrými výkonmi na Federálnom pohári, kde obsadili tretiu priečku. Medzitým sa udiali v kádri celkovo štyri zmeny. Z rôznych dôvodov si vyzliekla dres americká dvojica Tyrell Corbin a Isaiah Manderson, na ich miesto prišli krajania, konkrétne Elyjah Goss a Tahj Eaddy. Motivácia na sobotu je jasná, v prvom kole skrotiť úradujúceho majstra na domácej palubovke. “Sme šťastní, že liga začína v sobotu. Hráči v predošlých dňoch dobre trénovali a sme na prvý zápas pripravení. Očakávam skvelé stretnutie. Náš súper je v dobrej forme, čo ukázal v Španielsku, ale my chceme prvý zápas vyhrať. Chcel by som pozvať našich fanúšikov, aby nám prišli pomôcť v tomto dôležitom súboji,” vyhlásil tréner Lučenca Marko Boras. 

O Leviciach sa v posledných dňoch povedalo a napísalo mnohé, takže len v skratke. Ako jediný tím idú do ligy už so súťažnými zápasmi v nohách, konkrétne trojzápasovou porciou kvalifikačných duelov Ligy majstrov. “Finalista minulej sezóny. Veľakrát sa však tie tímy tak obmenia, že sa už moc nedá porovnávať s tým, čo bolo predtým. Na Federálnom pohári sme sa navzájom videli, medzitým ale vymenili dvoch hráčov, takže veľmi ťažko odhadnúť, čo nás čaká. Musíme sa pozerať na seba a pripraviť sa v rámci tých možností čo najlepšie. Z pohľadu fanúšika to bude významnejší zápas, my sa nesnažíme pozerať na to, či je to repríza finále alebo tak. Ktokoľvek, kto by proti nám stál v prvom kole, tak sa snažíme pripraviť zodpovedne a odovzdať najlepší možný výkon. Vyšlo to na Lučenec, ideme tam bojovať,” prezradil tréner Levic Michal Madzin. “Myslím si, že môžeme od nich očakávať niečo podobné, ako tomu bolo v predchádzajúcej sezóne. Majú viacerých Američanov, takže rýchly a veľmi nepríjemný basketbal. Musíme sa na to pripraviť,” dodal levický hráč Martin Bachan. 

Aktuálne info: Patrioti sa už stihli preladiť zo španielskej klímy na slovenskú a po troche oddychu sa od štvrtku pripravovali na prvý ligový duel. V Lučenci nás nečaká nič jednoduché, domáci tím bude isto nabudený a odhodlaný ukázať svoju silu a kvalitu. Návrat Henriho Wade-Chatmana sa ešte odkladá, do zápasu pôjdeme v rovnakej zostave ako naposledy proti Malage. Vo štvrtok prebehla v tíme voľba kapitána, do nového ročníka povedie tím v tejto úlohe aktuálne najdlhšie pôsobiaci hráč v tíme Martin Bachan. Odchod fanbusu do Lučenca je o 15.00 hod, stále je pár voľných miest a možnosť prihlásiť sa na výjazd.
Zápas bude možné sledovať, rovnako ako v minulej sezóne, prostredníctvom webovej stránky nike.sk, registrácia na sledovanie zápasov nie je nutná.

Kto píska: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Jakub Izák

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice