5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLJe tu domáci zápas s Interom

4. októbra 2022

Čakanie sa skončilo, fanúšikovia “žlto-zelených” sa konečne dočkajú svojich miláčikov doma. V druhom kole Niké SBL čaká na Patriotov družstvo Interu Bratislava. 

Niké SBL – 2. kolo (streda 5. októbra):

Patrioti Levice – Inter Bratislava (18.00 h)

K zápasu: Levičania naplno využili na úvod ligy, že za sebou mali tri zápasy kvalifikácie Ligy majstrov. Vo finálovej repríze uspeli bez väčších problémov v Lučenci, keď od prvej štvrtiny mali navrch. Dokonca si mohli dovoliť po nabitom programe aj pošetriť sily. Teraz sa predstavia doma v súboji tímov, ktoré v prvom kole uspeli. “Tešíme sa na ďalší zápas. Verím, že sa zodpovedne pripravíme a budeme v stredu opäť jeden poctivo pracujúci tím, hraujúci jeden pre druhého,” uviedol tréner Patriotov Michal Madzin. 

Inter mal tiež ideálny štart do sezóny, úspešne pokrstil svoj nový prechodný domov na Vietnamskej. Tretí rok po sebe dokázal v prvom kole uspieť proti Spišským Rytierom, hrdinom bol necelé dve sekundy pred koncom Jonas Zakas, svojou úspešnou trojkou zabezpečil udržanie oboch bodov v hlavnom meste. Náhrada za Pauliusa Pošku zatiaľ ešte avizovaná nebola, o to náročnejšia skúška čaká “žlto-čiernych” u úradujúceho majstra. “Očakávam, že odohráme zápas s energiou. To je to, o čom stále hovoríme, teda, že energia musí byť na takej úrovni ako proti Spišskej. Veríme, že by sme mohli zahrať lepšie v útoku, aj keď stále sme nekompletní. Máme na to, aby sme ukázali bojovný výkon a odohrali dobrý zápas. Samozrejme, Levice sú veľký favorit a všetko, okrem ich dominancie, by v tejto sezóne bolo prekvapením. Necestujeme do Levíc odovzdane. Ideme zabojovať a užiť si zápas so súperom, ktorý hrá aj v európskom pohári. Zápas nám možno ukáže, na čom ešte musíme pracovať a kde sme v porovnaní s tým najlepším, čo SBL momentálne ponúka. Uvidíme… Nevzdávame sa, chceme bojovať a udržiavať si víťaznú mentalitu, aj keď sa to práve teraz nemusí javiť úplne reálne,” myslí si kouč Interu Danilo Rakočevič. 

Aktuálne info: V tíme panuje po úspešnom vstupe do sezóny dobrá nálada, potvrdiť ju budeme chcieť doma proti Interu Bratislava, ktorý bude v novom zložení určite nepríjemný protivníkom. Majitelia permanentiek, ktorí sa ešte nedostali ku kartičkám si ich budú môcť vyzdvihnúť /aj zaplatiť/ na pokladni pred zápasom. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine.

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Tomáš Doušek, Veronika Obertová

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice