Niké SBLPo slabšom úvode víťazný finiš v Handlovej

11. decembra 2021by Laci Garaj

Patrioti Levice zostávajú lídrom Niké SBL a pokračuje aj ich víťazná séria. Zverenci trénera Michala Madzina uspeli v náročnom zápase na palubovke Handlovej.

Patrioti absolútne nezvládli nástup do zápasu na hornej Nitre, rýchlo prehrávali 0:8 a nepomohol im ani okamžitý oddychový čas. V piatej minúte už svietil na tabuli z ich pohľadu stav 5:16, ofenzívu Handlovej nevedeli zastaviť a tiež horeli pod košom. Úvodnú časť prehrali napokon 13:24. Do druhej časti však nastúpili diametrálne odlišné Levice, Lacy zobral zodpovednosť na seba, po 90 sekundách a bodovej šnúre 11:0 sa jeho spoluhráči vrátili do zápasu. Na konci druhej minúte už bol stav vyrovnaný – 24:24, takže sa začalo v podstate od začiatku. Razom sa hral úplne odlišný duel, Patrioti sa po prebudení dostali aj do vedenia a na polčasovú prestávku mohli ísť o čosi spokojnejší, keď viedli 42:38.

Do druhého polčasu opäť vstúpili Levičania nevýrazne, Handlovej sa podarilo otočiť priebeh duelu. Našťastie, scenár z prvej štvrtiny sa nezopakoval, v hosťujúcom drese to zobral do svojich rúk Krajčovič a opäť prinavrátil svojmu tímu vedenie. S postupom času sa začalo mierne na palubovke iskriť, čo rezultovalo do technických chýb a tiež faktu, že Juríček musel ísť predčasne pod sprchy. Patrioti si udržiavali priaznivý stav, pred poslednou 10-minútovkou vyhrávali 58:52. Záverečná štvrtina bola podľa očakávania v znamení bojovnosti oboch tímov o každú loptu a kôš. Levičania v kľúčovej fáze stretnutia zabrali, vypracovali si v úvode dvojciferný náskok (68:57). Dôležitou osobou bol na hosťujúcej strane Bachan. Zverenci trénera Michala Madzina získali v prvej polovici tejto časti výrazný náskok, vďaka ktorému si postrážili cestu za ďalšou ligovou výhrou.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 73:85 (24:13, 14:29, 14:16, 21:27)

Handlová: Talley 22, Čekovský 20, Abram 11, Mrviš 10, Milivojevič 2 (Riak 6, Kinney 2, Skvašik 0)

Patrioti: Abrhám 20, Lacy 16, Krajčovič 15, McCallum 5, Bojanovský 3 (Bachan a Freeman po 13, Juríček a Volárik 0)

TH: 10/5 – 28/17, Fauly: 24 – 18, Trojky: 8 – 12, Rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Životský

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: “Začali sme veľmi dobre a prinútili sme Levičanov hrať na viac ako 100%, pretože si uvedomili, že hrajú proti kvalitnému celku a pokiaľ chcú uspieť, musia odovzdať všetko, čo v nich je. Myslím si, že tento zápas dosahoval úroveň play off. To sa odzrkadlilo v dobrej obrane a múdrom útoku na oboch stranách. Konečne sme dokázali lepšie posúvať loptu, o čom svedčí štatistika asistencií. Tých sme zaznamenali až dvadsať. Žiaľ, na druhej strane sme vyprodukovali 19 strát a to nás stálo víťazstvo. Chcem zablahoželať svojim hráčom k predvedenému výkonu. Zápas bol plný emócii, ktoré niekedy patria k športu a my ich možno viac prejavujeme. To ale vyplýva z toho, že sme súťaživí a túto sezónu chceme odohrať najlepšie ako sa dá. Verím, že keď sa na tréningu konečne stretneme desiati, naše výkony pôjdu hore.”

Tomáš Mrviš, hráč Handlovej: “Dostali sme lekciu od kvalitného súpera, ktorý je hladný po titule, nakoľko už niekoľko sezón nevie túto ambíciu naplniť. Nepodali sme zlý výkon a konečný výsledok určite neodzrkadľuje priebeh zápasu. Z prehry sa musíme poučiť a od pondelka sa budeme pripravovať na ďalšie zápasy.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Odohrali sme veľmi ťažký zápas, v ktorom sme zaznamenali ťažké víťazstvo. Handlová odohrala dobrý zápas, najmä v prvom polčase. Som rád, že sme po zmene strán pridali a dokázali sme si vytvoriť pohodlný náskok, ktorý sme na konci mohli kontrolovať. Pokiaľ by bolo stretnutie v koncovke vyrovnané, bolo by ho náročné zvládnuť.”

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: “Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože v aktuálnej sezóne je náročné uspieť na palubovkách súpera. Bol to tvrdý boj a fyzicky náročný zápas. Som rád, že sme po výbornom vstupe domácich nesklonili hlavy a bodové manko sme ešte v prvej polke zmazali. Do druhého polčasu sme sa vrátili s výbornou energiou, mali sme dobrý pohyb lopty a darilo sa nám aj v obrane. Z toho pramenil náskok, ktorý sme si pred koncom vypracovali a postrážili.”