4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACPatrioti vo Welse o prvenstvo v A-skupine Alpsko-jadranského pohára

13. decembra 2021

Záverečný zápas v skupinovej fáze Alpsko-jadranského pohára je aj pred basketbalistami Levíc. Patrioti sa predstavia v rakúskom Welse, kde majú šancu potvrdiť prvé miesto v A-skupine.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina (utorok 14. decembra o 19.00 h):

Raiffeisen Flyers Wels (Rak.) – Patrioti Levice

K zápasu: V A-skupine Alpsko-jadranského pohára je stále o čo hrať, v hre je ešte jedna postupová miestenka. Levice sú už istým účastníkom štvrťfinále, o ďalšie miesto si to rozdajú Pardubice, Wels a Šibenka. Rakúsky celok je momentálne v najhoršej situácii z tria spomenutých klubov, v tejto sezóne ešte v súťaži neuspel a na konte má tri prehry. Družstvu sa v novembri nevyhol koronavírus, takže v súčasnosti sa snaží dobiehať zápasové resty. A s tým prichádzajú zranenia, do konca sezóny vypadol Aleksandar Andjelkovic a na bližšie nešpecifikovanú dobu je mimo rotácie Davor Lamešič. Vedenie klubu zareagovalo angažovaním amerického rozohrávača Tylana Birtsa. V lige sa tímu nedarí podľa predstáv, prehral tri stretnutia po sebe, naposledy s Klosterneuburgom po predĺžení (90:91). Wels je tak v tabuľke na 8. mieste z 10-členného pelotónu. “Po intenzívnom zápase proti Klosterneuburgu využijeme zápas s Levicami ako dobrý súťažný tréning,” vyjadril sa tréner Welsu Sebastian Waser pre oficiálnu klubovú webstránku. 

Levičania už majú istotu účasti vo štvrťfinále, potvrdiť sa to podarilo aj napriek prehre s Pardubicami (75:83), čo bolo ich prvé zaváhanie v aktuálnom ročníku Alpsko-jadranského pohára. Na dosah však je celkový triumf v A-skupine, v play off by im to prihralo do cesty české Ústí nad Labem, takže o motiváciu je postarané. Líder Niké SBL má aktuálne dobrú formu, počas víkendu zaznamenal už piate víťazstvo po sebe, keď uspel v Handlovej (85:73). Prvý vzájomný zápas so zástupcom rakúskej najvyššej súťaže dopadol jasne v prospech Patriotov (93:64). Nedá sa na prípravu veľmi využiť zápas, ktorý sme s Welsom hrali v úvode sezóny na domácej palubovke. Budeme musieť reagovať na to, čo nás na ihrisku bude čakať. Wels hral v lige už aj s novou posilou ťažký zápas s predĺžením a my máme okrem sobotného zápasu, pred sebou aj dlhú cestu a preto to bude aj o tom, kto nájde viac síl. Verím, že budeme po zápase spokojní,” povedal tréner Michal Madzin. 

Aktuálne info: Patrioti sa do Welsu presunuli v pondelok popoludní. Po viac ako päťhodinovej ceste sa ubytovali v centre šesťdesiaťtisícového mesta v Hornom Rakúsku. Do Welsu cestovalo desať hráčov, Patrioti dnes nastúpia bez trojice McCallum, Chaban a Špaňo. Včera večer si Levičania zatrénovali v miestnej hale, rovnako tak aj dnes doobeda. Večer o 19.00 hodine budú chcieť potvrdiť dobrú formu a prvenstvo v skupine.

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice