4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičanov čaká v rámci 13. kola cesta do Handlovej

10. decembra 2021

Po Prievidzi čaká Patriotov ďalší celok z hornej Nitry. V rámci 13. kola Niké SBL cestujú do Handlovej. 

Niké SBL – 13. kolo (sobota 11. decembra o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

K zápasu: Handlová sa veľmi rýchlo a správnym spôsobom otriasla z vysokej domácej prehry s Lučencom. Na Spiši predviedla úplne odlišný výkon, na konci ktorého boli veľmi cenné dva body (72:69). Vďaka tomu sa “baníci” stále držia na veľmi pozitívnom štvrtom mieste v ligovej tabuľke. Druhé stretnutie po sebe absentoval na súpiske Nikola Sčekič, dlhodobo zranený je Peter Vojtek. Aj bez nich si však veria na to, aby zastavili levickú sériu. “Čaká na nás súper, ktorý je pravdepodobne najkvalitnejším v súťaži a zároveň najväčším ašpirantom na majstrovský titul. V tomto zápase by sme chceli ukázať súťaživosť, budeme snažiť odohrať to, na čo v súčasnosti reálne máme a samozrejme bojovať celých štyridsať minút. Pokiaľ sa naskytne príležitosť zvíťaziť, určite sa ju budeme snažiť uchopiť. Treba si ale uvedomiť, že pred rozskokom budú v úlohe favorita Levičania a my sa musíme vyrovnať s faktom, že zápas odohráme pred prázdnymi tribúnami. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve fanúšikovia mali obrovský vplyv na naše výkony a preto sa v tomto smere cítime oslabení. Toto konštatovanie sa potvrdilo i v poslednom domácom stretnutí proti Lučencu. To ale neznamená, že sa nebudeme snažiť, práve naopak, do zápasu ideme dať maximum. S divákmi to mohol byť basketbalový sviatok, nakoľko Levice disponujú vynikajúcou súpiskou, na ktorej figuruje hneď niekoľko reprezentantov. Určite by to bol krásny basketbalový večer pre nás, ale aj pre divákov. Musíme žiaľ rešpektovať súčasnú situáciu a čo najlepšie sa s ňou vysporiadať,” prezradil tréner Danilo Rakočevič. 

Patrioti pokračujú vo víťaznom ťažení, ktoré ich udržuje v pozícii lídra Niké SBL. Na zápas s Handlovou mali o niečo dlhší čas na prípravu, keďže stretnutie s Prievidzou si už predohrali v pondelok. Proti celku z hornej Nitry nemali výraznejšie problémy, čo sa odrazilo na konečnom skóre (111:81). Pre “žlto-zelených” to bolo štvrté víťazstvo po sebe. Trénerovi Michalovi Madzinovi v tomto stretnutí chýbal pre zranenie Samuel Volárik, jeho status na sobotu je otázny. “Pred nami je ďalší dôležitý zápas, v ktorom chceme potvrdiť naše postavenie v tabuľke. Budeme chcieť trošku zlepšiť koncentráciu v obrane a hrať s energiou,” povedal rozohrávač Šimon Krajčovič. 

Aktuálne info: Hoci Patrioti zdolali v tejto sezóne Handlovú už trikrát /dvakrát v príprave a raz v lige/, opäť cestujú na jej palubovku s rešpektom a plnou vážnosťou, čomu bola podriadená aj príprava na zápas. Doplnený tím Handlovej je teraz oveľa náročnejším súperom, ako tomu bolo v doterajších vzájomných zápasoch v sezóne. Patriotov nečaká v Handlovej dnes večer nič ľahké, ich postavenie v tabuľke evokuje u súperov ešte väčšiu snahu o cenný skalp lídra tabuľky. Do zostavy Levíc sa vracia po jednozápasovom výpadku Samuel Volárik, na listine zranených ostáva len Daniel Chaban. Zápas štartuje o 18.00 hod., sledovať ho môžete na nike.tv. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Martin Hudec

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice