5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo slabom výkone prehra proti Prievidzi

7. januára 2024

Patrioti predviedli proti Prievidzi zrejme najslabší výkon v sezóne. V zaplnenej športovej hale síce viedli v úvode 3:0, ďalšie minúty zápasu ale patrili dobre hrajúcej a bojujúcej Prievidzi. Hostia si vypracovali do polčasu 18 bodový náskok, keďže Patrioti sa trápili nielen v útoku, ale aj v obrane. Navyše sa im už v 4.minúte zranil rozohrávač Casey Benson, ktorý už do hry nezasiahol. Po prestávke sa čakal razantný nástup domácich. Ten síce prišiel, Prievidza však na každý pokus o návrat do zápasu dokázala reagovať a ani raz nepustila žlto-zelených pod desaťbodovú hranicu vo vedení. Patrioti tak majú na čom pracovať, o týždeň v sobotu ich čaká derby v Komárne.

Patrioti Levice – BC Prievidza 68:87 (17:27, 14:22, 21:17, 16:21)

Patrioti: Adaway 27, Abrhám 12, Howard 11, Benson a Wheeler 0 (Kováč 9, Chaban 4, Pažický 3, Bojanovský 2, Krajčovič, Kulčár a Solčánsky 0)

Prievidza: Taylor 28, Jackson 16, Rhodes 15, Milner 14, Chlupis 3 (Kincel 5, Teličák 4, Hričo 2, Krčmárik a Lukáč 0)

TH: 16/14 – 11/7, Fauly: 16 – 17, Trojky: 6 – 8, Rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Izák

Diváci: 1750

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Ťažko sa hodnotí tento zápas. Nebol to náš deň, nemali sme energiu a nehrali sme to, čo vieme. Veril som, že začiatok roka zvládneme s lepším výkonom a zároveň s víťazstvom, ale boli sme od toho veľmi ďaleko. Verím, že reakcia bude v najbližších zápasoch taká, ako sa patrí. Bohužiaľ, nedokázali sme sa pred plnou halou vyhecovať, aby sme reprezentovali seba a celý klub.”

Ben Kováč, hráč Patriotov: “V prvom rade si myslím, že nám chýbal ten zápas v Handlovej. Možno sme mali trochu dlho prestávku, ale nezaslúžili sme si to fakt vyhrať. Prievidza prišla sem a mala oveľa lepšiu náladu hrať ten zápas ako my. My sme nemali našu energiu, ktorú zvykneme mávať. Dostávali sme ľahké koše, nevedeli sme ubrániť. Prievidza si na našej palubovke zaslúžila vyhrať. Druhý zápas, čo sme prehrali z troch, keď si chceme zlepšiť bilanciu v tabuľke, tak musíme ísť do Komárno tvrdo.”

Saša Jankovič, tréner Prievidze: “V prvom rade chcem pogratulovať mojim chlapcom. Splnili všetko, na čom sme sa dohodli. Máme za sebou ťažké dva týždne. Prišli sme sem s malou dušičkou, že možno vieme prekvapiť, ale nemali sme nejaké veľké očakávania. Ako sa zápas vyvíjal, tak my sme hrali lepšie a lepšie. Cítili sme tú šancu a využili sme ju. Chcem pochváliť každého jedného a dúfam, že všetci čo sú zranení a chorí, sa vrátia čo najrýchlejšie naspäť, lebo nás čaká veľké derby s Handlovou a naša sezóna začína práve teraz.”

Martin Chlupis, hráč Prievidze: “Od začiatku sme sa snažili v obrane. Hrali sme ako tím a splnili sme očakávania, to je jediné, čo môžem povedať.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice