5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLMaródka u Patriotov sa opäť rozrástla

12. januára 2024

V nepodarenom sobotňajšom zápase proti Prievidzi, musel už v 4. minúte odstúpiť z hry pre zranenie lýtkového svalu Casey Benson.

Pondelkové vyšetrenie žiaľ ukázalo na zranenom svale väčšiu trhlinu, ktorej dobu liečenia odhadli lekári na mesiac. Klub sa s hráčom, ktorý stihol v drese Levíc nastúpiť len v troch zápasoch (v Lučenci, proti Spišiakom a štyri minúty proti Prievidzi), dohodol na rozviazaní platného kontraktu a Benson už odcestoval domov.

„Smola na zranenia nás na pozícii rozohrávača neprestáva obchádzať. V klube sme situáciu vyhodnotili a rozhodli sme sa, že je to pre nás príliš dlhá doba, aby sme čakali na hráčovo uzdravenie. S Bensonom sme sa dohodli seriózne, nechali sme otvorenú aj možnosť jeho návratu. Všetko závisí od toho, či sa nám podarí nájsť adekvátnu náhradu, resp. ako to bude v tíme vyzerať o mesiac. Ostali sme v kontakte, stále je na našej súpiske,” uviedol generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Patrioti tak opäť sledujú trh a snažia sa doplniť tím na kľúčovom poste rozohrávača. Hoci Draško Kneževič už individuálne zarezáva, k tréningu s tímom sa pripojí až po zápase v Komárne. Následne ešte bude potrebovať čas, aby sa dostal do svojej zápasovej fazóny. Aby toho nebolo málo, tesne pred koncom štvrtkového tréningu si vyvrtol členok Patrik Pažický, ktorého taktiež čaká niekoľko týždňová pauza.

„Už o mesiac nás čaká Česko-Slovenský pohár, v lige opäť nabiehame na systém streda-sobota, snažíme sa preto doplniť tím, aby sme na to boli pripravení. Aj napriek zdravotným problémom je ale výkon, akým sme sa prezentovali v sobotu proti Prievidzi neakceptovateľný a verím, že sa už nebude opakovať,” dodal manažér Patriotov.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice