5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti privítajú Prievidzu

5. januára 2024

Prvý zápas v novom kalendárnom roku čaká v sobotu na Patriotov. Na domácej palubovke privítajú Prievidzu.

Náš tím prišiel pred týždňom o priamy súboj o prvé miesto proti Handlovej, keď hostia požiadali o preloženie zápasu zo zdravotných dôvodov. Patrioti sa tak vracajú do zápasového diania po 14 dňoch. Na tréningoch už bolo cítiť hlad po zápase, družina pod vedením Michala Madzina sa už na ostrý zápas poriadne teší. “Po dlhšej prestávke, kedy sme mali dosť oddychu, ale aj tréningov, sa všetci tešíme na ďalší zápas. Musíme byť však koncentrovaní, aby sme kvôli dlhšej zápasovej prestávke nevybehli bez nasadenia. Na Prievidzu sa už pripravujeme a nechceme ich podceniť, lebo posledný zápas s nimi sme vyhrali až v poslednej sekunde,” vyjadril sa Boris Bojanovský. Zdravotný stav v našom tíme je dobrý. Do tréningového procesu sa vrátil Patrik Pažický, naspäť v tíme je už aj Draško Kneževič, ten však ešte trénuje individuálne a do hry v sobotu nezasiahne.

Prievidza mala tiež dlhú prestávku od zápasového nasadenia, vedenie klubu ju využilo k doplneniu družstva. Na levickej palubovke sa tak premiérovo predstaví v čierno-bielych farbách C.J. Jackson. Okrem toho sa určite pokúsili dať zdravotne do poriadku, naposledy im na Spiši citeľne chýbal Alexander Belikov. Posledný vzájomný zápas sa skončil našou víťaznou strelou v poslednej sekunde zápasu, čo môže byť pre súpera motivácia navyše. “Levice sú úradujúcim majstrom a momentálne aj tabuľkovo najlepším tímom v lige. My sme však už ukázali, že vieme zahrať aj proti papierovo silnejším a lepším tímom dobré zápasy a bojovať o víťazstvo do poslednej lopty. V tomto zápase budú podľa mňa rozhodujúce základné, elementárne veci ako sú nasadenie, bojovnosť a tímová hra. Taktiež treba povedať, že pre nás je najdôležitejšie od začiatku sezóny až vlastne doteraz to, aby sme boli zdraví. A to si tak aj v kútiku duše želám do nového roka, aby sme sa už dostali zo všetkých zranení a boli sme kompletný tím, lebo jedine tak dokážeme naplniť všetky ciele, ktoré máme pre túto sezónu,” zamyslel sa Lukáš Bolek.

Vstupenky sa predávajú dobre, hlad po basketbale je v meste veľký a preto sa očakáva, že by sa športová hala mohla poriadne zaplniť. Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadióna na Podjavorinskej ulici, alebo pri OC Tesco. Vstupenky si môžete zabezpečiť aj v predpredaji na tomto odkaze.

Aj počas tohto zápasu bude platiť akcia „Zober svoju bandu na basket“, pre mládež od 7 do 18 rokov pri odbere minimálne troch vstupeniek je cena 2,- Eur/kus. Vstupenky, ktoré ste si zakúpili na duel proti Handlovej na tento zápas platiť nebudú! Môžete ich vrátiť na mieste, kde ste si ich zakúpili (Sýpka, alebo ticketportal), alebo si ich odložiť a použiť 27.1. na duel proti Handlovej.

Na FB stránke Patrioti Levice prebehne zdielačka o 2 vstupenky na muzikál Voda a Krv nad vodou, chýbať nebude darček pre narodeninového oslávenca a tiež Cloetta upratovacia čata.

18.00 Patrioti Levice – BC Prievidza

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Jakub Izák

Livestats Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice