5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo prestávke to opäť začína, Patriotov čaká Prievidza

1. decembra 2020

Po takmer mesačnej prestávke a reprezentačných povinnostiach, sa Patriotov opäť bude týkať dianie v Slovenskej basketbalovej lige. V dohrávke 15. kola privítajú Prievidzu, ktorej budú chcieť vrátiť tesnú prehru z predchádzajúceho merania síl. 

SBL 2020/2021 – 15. kolo (streda 2. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Tieto dva celky sa už mali stretnúť tesne pred reprezentačnou prestávkou, vtedy však bola z dôvody ochrany reprezentantov liga dočasne prerušená. Oba tímy sú v diametrálne odlišnej situácii. Domáci basketbalisti majú v rámci SBL najlepšiu fazónu (4 výhry po sebe), v reprezentácii mali najviac zástupcov (5 v slovenskej a 1 v bulharskej), takže tréningový proces Patriotov bol iný, ako tomu bolo pred povinnou pauzou. Navyše tím sužujú zdravotné problémy, otázne je, či bude k dispozícii Patrik Pažický, Martin Bachan alebo Samuel Volárik. “Po dlhšej pauze od ligových zápasov, hráme na domácej palubovke proti Prievidzi. Tá sa počas prestávky posilnila, určite to nebude jednoduchý zápas. Dôležité bude celý čas hrať koncentrovane. Naposledy sme u nich prehrali o bod, takže rozhodne im máme čo vracať a verím, že uspejeme,” vyhlásil krídelník Patriotov David Abrhám. 

Prievidza má naproti tomu za sebou dobrovoľnú karanténu, keďže v jej družstve sa objavil iba jeden pozitívny prípad na koronavírus. Počas zápasového voľna prišlo k nečakanej rošáde v kádri BC, z rodinných dôvodov opustil tím Američan Zac Seljaas. Na jeho miesto prišiel dobre známy krajan Grant Sitton. Jeho účasť v stredajšom stretnutí je však otázna. Čo sa týka formy v SBL, tak Prievidza prehrala predchádzajúce dve stretnutia. V oboch prípadoch stratila šancu na víťazstvo až v koncovke (s Lučencom prehrala 72:78 a 71:77). Práve svojho najbližšieho súpera Prievidžania naposledy zdolali, tiež to bolo po dráme (76:75) a prišlo k tomu na domácej palubovke. “Po poslednom vzájomnom zápase, ktorý sme odohrali v Prievidzi, nám Levice určite nedarujú ani centimeter palubovky. Musíme sa snažiť hrať našu hru, bojovať od začiatku až do konca a na tom stavať náš výkon počas celých 40 minút,” myslí si tréner BC Maroš Helmecy.

Aktuálne info: Polovica tímu Patriotov si počas reprezentačnej pauzy vôbec nevydýchla, keďže absolvovali reprezentačný blok, zvyšok tímu medzitým pracoval s Ladislavom Lutovským.  V nešťastnom zápase proti Luxembursku si obnovil zranenie chodila Martin Bachan. Keďže je to už po tretíkrát na rovnakom mieste, čaká ho zrejme dlhšia pauza, čo je to najhoršie, čo sa dobre rozbehnutému tímu mohlo stať. Dlhodobo zranený je aj Patrik Pažický a tak bude dnes trénerom k dispozícii desiatka hráčov. Večerné testovanie na Covid prebehlo v poriadku. Veríme, že Patrioti v sérii štyroch domácich zápasov v rade predvedú nasadenie a bojovnosť, aké sme videli v tíme pred reprezentačnou prestávkou.

Kto píska: Anton Šarišský, Tomáš Doušek, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Vyberáme si súboj rozohrávačov, ktorý určite bude pre mnohých atraktívny. Šimon Krajčovič a Matej Majerčák majú za sebou spoločné pôsobenie v reprezentácii, na ligovej scéne patria k oporám svojho družstva. Kto bude výraznejším ťahúňom pre svoj kolektív?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice