1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo prestávke čaká Patriotov dôležitý súboj s Lučencom

26. februára 2021by Laci Garaj

Po reprezentačnej prestávke sa pre Patriotov opäť rozbieha kolotoč v Niké Slovenskej basketbalovej lige. V 32. kole si zmerajú sily o cenné body s Lučencom.

Niké SBL 2020/2021 – 32. kolo (sobota 27. februára):

Patrioti Levice – BKM Lučenec (16.00 h)

K zápasu: Patrioti sa stali pred povinnou prestávkou staronovým lídrom súťaže, proti Spišským Rytierom to však bola dráma až do posledných sekúnd (88:85). Teraz ich čaká ďalšia bitka s tímom, ktorý tiež bojuje o to, aby sa minimálne vyhol prvému kolu play off. V dobrej forme sa z reprezentačného okna vrátila dvojica David Abrhám a Šimon Krajčovič. Štart Cvetomira Černokojeva je v tomto momente neistý, bulharský basketbalista sa kvôli zraneniu nemohol ani pripojiť k svojmu reprezentačnému tímu. Po korona pauze prišla Levičanov dlhšia pauza pravdepodobne vhod. “Po reprezentačnej prestávke sa to opäť rozbehne. Tešíme sa, že opäť nabehneme do zápasového kolotoča. Je dobré, že sme mohli spoločné trénovať týchto pár dní a verím, že už v zápase s Lučencom sa nám podarí podať poctivý tímový výkon. Proti Lučencu musíme pokryť viacero silných stránok súpera a byť pripravení na fyzickú hru v maximálnom nasadení,” prezradil tréner Michal Madzin.

“Pelikáni” naposledy nečakane doma zaváhali, keď doslova ponúkli výhru Interu Bratislava (76:77). V boji na čelných pozíciách Niké SBL však nie je nič stratené, keďže k takýmto bodovým stratám prichádza aj u ich rivalov. S Patriotmi je to pravidelne mimoriadne vyrovnaná a dramatická partia, preto bude zaujímavé, či táto basketbalovo atraktívna rivalita napíše svoju ďalšiu kapitolu.

Aktuálne info: Extrémne dlhá prestávka je za nami a pred nami je extrémne nabitý kalendár záveru základnej časti, dohrávok a Slovenského pohára. Patrioti by určite radi vstúpili do tohto bloku víťazstvom a sú odhodlaní na palubovke pre to spraviť maximum. Zdravotný stav v tíme je dobrý a do zápasu pôjdeme v plnej sile. Skvelou správou je, že sa počas týždňa vrátil do Levíc Martin Bachan, ktorý dostal od doktorov povolenie na postupný návrat do tréningového procesu. Veríme, že ak všetko pôjde dobre, v apríli už bude opäť plnohodnotným členom tímu. Zápas štartuje o 16.00 hod, sledovať ho môžete na stránkach niké.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Vyberať sa dá z rôznych mikrosúbojov, my sa však zameriame na duel reprezentačných kolegov – Šimona Krajčoviča a Róberta Rožánka. Kto z nich viac potiahne svoj tím na ceste za výhrou?