4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLTre McCallum: Celá táto situácia a možnosť hrať, znamená to pre mňa veľa

23. februára 2021by Laci Garaj

K Patriotom sa pripojil Američan Tre McCallum na prelome kalendárnych rokov, ako reakcia na výraznejšiu maródku v tíme. Kvôli vynútenej prestávke zatiaľ odohral 25-ročný basketbalista za Levice len štyri stretnutia, s novým družstvom sa však postupne zžíva.

V jeho životopise sa vyníma najmä fakt, že predchádzajúce dva roky bol na prahu účasti v NBA, keďže bol súčasťou farmárskeho tímu Chicaga Bulls (Windy City Bulls) v G-League. Do styku tak prišiel s bývalým reprezentantom Slovenska Martinom Rančíkom, ktorý pôsobí v klube ako asistent trénera.

„Je to opäť možnosť hrať basketbal, aj v tejto dobe pandémie. Nepodarilo sa mi pokračovať v NBA G-League, keďže sa Chicago neprihlásilo v tejto sezóne do ‘bubliny‘. Z tohto dôvodu som prijal ponuku Levíc. Toto (poz. ponuky) riešil môj agent, ale viacero tímov z G-League malo o moje služby záujem. Patriotov som v danej chvíli videl pre mňa ako najlepšiu možnosť a príležitosť. Svojimi výkonmi si chcem zabezpečiť ďalšiu robotu. Celá táto situácia a možnosť vôbec hrať, znamená to pre mňa veľa. Mnoho hráčov je bez roboty, preto som vďačný, že hrám aj naďalej basketbal,“ ozrejmil McCallum dôvody príchodu do Levíc.

Do európskeho basketbalu sa vrátil po dvojročnej odmlke, ktorú strávil pôsobením doma a v Kanade. V druhej menovanej krajine hral za Guelph Nighthawks tzv. „letnú súťaž“, svojimi výkonmi si tam vyslúžil miesto v druhom najlepšom tíme ligy. „Za možnosť hrať v Kanade som bol šťastný, bolo to po prvej vlne pandémie. Naučil som sa tam mnoho basketbalových vecí. Verím, že ich uplatním aj tu na palubovke,“ uviedol hráč Patriotov.

So svojim novým tímom sa zžíva, čo sa prejavuje zatiaľ na číslach a hernej vyťaženosti. „SBL-ka má určite svoju kvalitu. Myslím si, že v rámci európskeho basketbalu je to najvyššia a najlepšia súťaž, v ktorej som doteraz hral. Tímy sú tu vyrovnané, dobre poskladané a tempo v zápasoch je vysoké. Dobre sa tu hrá basketbal,“ vyjadril sa McCallum.

Vo voľnom čase Američan prirodzene sleduje súťaž, v ktorej zatiaľ strávil najviac času v rámci svojej profesionálnej kariéry. Už niekoľko dní sa v „bubline“ rozbehol kolotoč NBA G-League. Hlavná pozornosť sa sústredí na tím Ignite, družstvo s veteránmi a budúcimi top hviezdami draftu NBA. „Teším sa na sledovanie G-League, budem sledovať viacerých bývalých spoluhráčov. Ignite tím má v družstve mnoho talentovaných hráčov. Som zvedavý, čo dokážu títo mladíci na palubovke ukázať,“ dodal na záver McCallum.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice