1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

1. ligaDRUHÁ PREHRA V 1.LIGE ZÁPAD

13. októbra 2019by Laci Garaj

Náš prvoligový tím odohral v nedeľu svoj druhý zápas v súťaži. Priebeh zápasu bol v jeho úvode veľmi podobný tomu z minulého týždňa. Kým sa Levičania zahriali a dokázali sa presadiť v útoku prehrávali hrozivo 1:16. Hostí ťahal v útoku strelecky aktívny Adam Štefek a Levičanom robila rýchla hra Považskej Bystrici veľké problémy.

Postupne sa domáci tím osmelil v útoku, v obrane to však stále poriadne škrípalo a tak bol stav po prvom polčase celkom jasný 24:55.

Po zmene strán chceli Levičania vybehnúť na súpera, hostia však trafili úvodné tri strely a ich vedenie sa ešte navýšilo. Do útoku potom zavelil Martin Danielič a do konca tretej desaťminútovky znížili domáci na 53:74. Hostia kontrolovali priebeh zápasu a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa v závere mohol ešte zdramatizovať. Opak bol však pravdou.

Levičania zabrali v obrane, Patrik Adámik trafil trikrát za tri body a náskok hostí sa výrazne skresal. Na začiatku poslednej minúty dokonca znížili domáci na rozdiel piatich bodov, na zvrat však už nezostal čas. Druhý polčas zniesol zo strany Levičanov už prísnejšie kritéria, prvo polčasový výkon by však mal ostať poučením do budúcna.

ŠBK JUNIOR PATRIOTI LEVICE – IMC SLOVAKIA P. BYSTRICA 79:90 /24:55/

LEVICE: Danielič 21, Adámik 19, Špaňo 11, Volárik 7, Klár 5, Matúš Halmeš 4, Biricz 4, Marián Halmeš 2, Chaban 2, Fraňa 1, Zigo 1,

P. BYSTRICA: Štefek 24, Drbul 14, Péli 12

TH: 14/9 – 10/9 , Trojky: 31/12 – 27/7