4x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022 & 2023
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo eufórii sa prelaďujeme na ligu, vo Svite sa vrátiť na víťaznú vlnu

2. decembra 2022

Najbližšiu dobu čakajú Patriotov Levice hlavné ligové povinnosti, v 11. kole Niké SBL ich čaká duel vo Svite. 

Niké SBL 2022/2023 – 11. kolo (sobota 3. decembra, 18.00 h):

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: Svit strieda lepšie okamihy s horšími, jedno je však isté, kolektív Iskry má veľký potenciál. Ukázalo sa to aj v derby so Spišskými Rytiermi, keď ešte pred poslednou štvrtinou viedli, no napokon odchádzali s prázdnou (88:94). V domácej aréne sa všeobecne hosťom nehrá jednoducho a práve tohto faktu by kolektív okolo trénera Olega Meleščenka chcel využiť. O motiváciu je postarané, vrátiť majstrovi prehru z predchádzajúceho stretnutia a priblížiť sa top trojke. 

Postupová eufória je u „žlto-zelených“ stále čerstvá, ale musia sa rýchlo pozerať aj na ligové dianie. Dve prehry za sebou ich totiž zosunuli z líderskej pozície, na ktorej by sa tak radi opäť videli. Hovorí sa, že po víťazstve sa ľahšie regeneruje a týmto sa evidentne riadili aj po zápase s Opavou (94:80). Nečakaná ich žiadna ľahká skúška, veď posledná konfrontácia s „medveďmi“ priniesla dve predĺženia. Bude zaujímavé sledovať, ako to bude v stretnutí pod Tatrami. „Po úspechu v Európskom pohári FIBA sa chceme vrátiť na víťaznú aj v lige, keďže máme za sebou sériu dvoch prehier. Svit hrá veľmi rýchlo, budeme si musieť presadiť našu hru a zabojovať o víťazstvo,“ vyhlásil krídelník Martin Bachan. 

Aktuálne info: Levičania dostali vo štvrtok zaslúžený deň voľna, v piatok sa už pripravovali na húževnatého súpera zo Svitu. Pod Tatrami nás dnes nečaká nič jednoduché, na našej palubovke odohral Svit skvelý zápas, ktorý sme zlomili vo svoj prospech až v samom závere.  Zdravotný stav v tíme je nezmenený, menšie boľačky musí dnes zaceliť väčšia túžba po víťazstve, ako tomu bolo naposledy v Bratislave. 

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Peter Gacík
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice