5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo eufórii sa prelaďujeme na ligu, vo Svite sa vrátiť na víťaznú vlnu

2. decembra 2022

Najbližšiu dobu čakajú Patriotov Levice hlavné ligové povinnosti, v 11. kole Niké SBL ich čaká duel vo Svite. 

Niké SBL 2022/2023 – 11. kolo (sobota 3. decembra, 18.00 h):

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: Svit strieda lepšie okamihy s horšími, jedno je však isté, kolektív Iskry má veľký potenciál. Ukázalo sa to aj v derby so Spišskými Rytiermi, keď ešte pred poslednou štvrtinou viedli, no napokon odchádzali s prázdnou (88:94). V domácej aréne sa všeobecne hosťom nehrá jednoducho a práve tohto faktu by kolektív okolo trénera Olega Meleščenka chcel využiť. O motiváciu je postarané, vrátiť majstrovi prehru z predchádzajúceho stretnutia a priblížiť sa top trojke. 

Postupová eufória je u “žlto-zelených” stále čerstvá, ale musia sa rýchlo pozerať aj na ligové dianie. Dve prehry za sebou ich totiž zosunuli z líderskej pozície, na ktorej by sa tak radi opäť videli. Hovorí sa, že po víťazstve sa ľahšie regeneruje a týmto sa evidentne riadili aj po zápase s Opavou (94:80). Nečakaná ich žiadna ľahká skúška, veď posledná konfrontácia s “medveďmi” priniesla dve predĺženia. Bude zaujímavé sledovať, ako to bude v stretnutí pod Tatrami. “Po úspechu v Európskom pohári FIBA sa chceme vrátiť na víťaznú aj v lige, keďže máme za sebou sériu dvoch prehier. Svit hrá veľmi rýchlo, budeme si musieť presadiť našu hru a zabojovať o víťazstvo,” vyhlásil krídelník Martin Bachan. 

Aktuálne info: Levičania dostali vo štvrtok zaslúžený deň voľna, v piatok sa už pripravovali na húževnatého súpera zo Svitu. Pod Tatrami nás dnes nečaká nič jednoduché, na našej palubovke odohral Svit skvelý zápas, ktorý sme zlomili vo svoj prospech až v samom závere.  Zdravotný stav v tíme je nezmenený, menšie boľačky musí dnes zaceliť väčšia túžba po víťazstve, ako tomu bolo naposledy v Bratislave. 

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Peter Gacík
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice