4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreLapornik hráčom mesiaca v Európskom pohári FIBA!

2. decembra 2022

Miha Lapornik je momentálne v Európskom pohári FIBA najhorúcejšou komoditou! Reprezentanta Slovinska a krídelníka Patriotov vyhlásili za najlepšieho hráča v mesiaci november. Svojimi fenomenálnymi výkonmi mal veľký podiel na tom, že Levičania postúpili do druhej fázy súťaže. Ako sa mu darilo a čo hovorí na svoj úspech, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

29-ročný basketbalista bol jednou z kľúčových persón, ktorá sa postarala o to, že sa úradujúci majster Niké SBL ako druhý tím zo Slovenska predstaví v druhej fáze Európskeho pohára. Všetko odštartoval výkonom v bulharskom Botevgrade, ktorý priniesol na začiatku novembra Leviciam historicky prvé víťazstvo v tejto súťaži. Lapornik vtedy zaznamenal 33 bodov, 7 doskokov a 2 asistencie. Domáci úspech proti Keravnosu podčiarkol 23 bodmi, 2 doskokmi, 6 asistenciami a 2 ziskmi. To najlepšie si nechal na záver prvej fázy, v priamom súboji o postup nadelil v česko-slovenskej konfrontácii Opave 37 bodov a k tomu pridal 2 doskoky, 3 asistencie a 3 zisky. Tretí triumf za sebou mal zároveň postupovú pečiatku. 

Lapornik zakončil november s priemerom 31 bodov na zápas, pri úžasnej takmer 66-percentnej úspešnosti streľby za tri body. K tomu pridával 3,7 doskoku a 3,7 asistencie na stretnutie. Nemám slov, šialený zápas. Do druhého polčasu sme nastúpili ako hladné zvery, každý z nás ukázal charakter. Som veľmi hrdý na toto družstvo. Teší ma, že boli pri tom aj naši fanúšikovia a napokon nám pomohli k tomuto víťazstvu. Tento úspech sme si zaslúžili,” vravel po zápase hráč Levíc. 

Jedno je isté, obrana Karhu, Haify a Kyjeva si v J-skupine dá na neho obzvlášť pozor. Lapornik totiž patril k najlepším hráčom prvej fázy Európskeho pohára FIBA. S priemerom 22,3 bodu bol najlepším strelcom, v užitočnosti obsadil druhú priečku s priemerným indexom 22. V úspešnosti trojkovej streľby je na delenom 8. mieste s 50% úspešnosťou. 

Zdroj: basketliga.sk

foto: fiba.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice