4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePatrioti nestačili na Legiu

26. októbra 2023

V 2.kole Fiba Europe Cup narazili Patrioti na silného súpera z hlavného mesta Poľska. Levičania mali dobrý štart do zápasu, následne ale Legia ukázala v Leviciach vysokú európsku basketbalovú triedu. S extrémne vysokou úspešnosťou streľby za tri body si súper vypracovalo do polčasu 19 – bodový náskok.

Levičania sa chceli v druhom polčase vrátiť do zápasu, dlho sa im to ale nedarilo. Hostia zakaždým dokázali odpoveď. Ku cti Patriotov slúži, že bojovali až do poslednej sekundy, a v závere dokázali skorigovať rozdiel na deväť bodov.

Patrioti Levice – Legia Varšava 77:86 (25:31, 13:26, 15:14, 24:15)

Patrioti: Kaukiainen 19, Bojanovský 7, Abrhám 6, Wheeler 5, Kneževič 3 (Adaway 16, Kováč 10, Howard 8, Bachan 3)

Najviac bodov – Varšava: Vital 17, Holman 16, Kolenda 14

TH: 11/5 – 8/4, Fauly: 16 – 17, Trojky: 12 – 16, Rozhodovali: Vojinovič (Č. Hora), Simeonidis (Gréc.), Mikulič (Chor..),

Diváci: 1750

Michal Madzin, tréner Levíc: “Opäť sa ukázal ten vysoký level. Už v druhom zápase po sebe sme mali proti sebe úspešnosť streľby na úrovni cez 60% za 3 body. Jedna vec je, že proti nám stojí kvalita, na druhej strane musíme urobiť tvrdšiu a fyzickejšiu robotu v rámci obrany, aby sme tie strely súperovi sťažili čo najviac. Pozitívum, že sme bojovali do konca a stiahli ten náskok súpera. Uvidíme, či tento rozdiel alebo toto skóre bude rozhodovať. Urobili sme maximum za 40 minút, aby to dopadlo čo najpriaznivejšie vzhľadom na vývoj.”

Severi Kaukiainen, hráč Levíc: “Dnes ťažký zápas. Boli sme pripravený na fyzickú hru pod košom ale strieľali veľmi dobre strely za 3 body a premieňali aj ťažké strely. Museli sme zmeniť niektoré veci. Na konci som ale hrdý na svoj tím, že sme sa nevzdali a dotiahli sme súpera na rozdiel 9 bodov. Je to dobré pre bodové skóre na konci tejto časti súťaže. A tiež sme ukázali, že nezáleží ako veľmi prehrávame, nevzdávame sa a to je dobré.”

Wojciech Kamiński, tréner Legie Varšava: “Hrali sme veľmi dobrý zápas, veľa premenených striel a dobrá defenzíva. Boli sme pripravení hrať tvrdo a aj sme to splnili, a to je dôvod prečo sme vyhrali.”

Michal Kolenda, hráč Legie Varšava: Ťažký zápas vonku pre nás. Som rád, že sme boli sústredení počas celého zápasu. Vypracovali sme si náskok 20 bodov, a tak mohli kontrolovať zápas do konca. Ale musím pochváliť aj súpera, boli nebezpeční. Vyhrali svoj prvý zápas, takže sme vedeli, že sa musíme pripraviť na ťažký zápas. Som rád, že sme to zvládli a vyhrali. Leviciam prajem veľa šťastia pre zvyšok sezóny, vidíme sa vo Varšave.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice