5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti zlomili vzdorujúcu Iskru

20. januára 2024

V súboji prvého a štvrtého tímu tabuľky sa hral v pekne zaplnenej hale divácky atraktívny basketbal. Levičania boli stále v miernom vedení, počas celého zápasu ale nedokázali zlomiť húževnatého súpera, ktorý neustále dýchal domácemu tímu na chrbát a snažil sa zlomiť zápas na svoju stranu. A to dávalo zápasu náboj až do poslednej minúty. Obojstranne kvalitný výkon sa musel páčiť a bol najlepšou pozvánkou na ďalšie tri domáce duely, ktoré na Patriotov čakajú.

Patrioti Levice – Iskra Svit 81:72 (24:20, 26:20, 17:12, 14:20)

Patrioti: Howard 26, Wheeler 16, Adaway 15, Kováč 7, Abrhám 6 (Bojanovský 8, D. Kneževič 3, Chaban a Solčánsky 0)

Svit: Sumbry 24, Kalthoff 23, Mozone 13, Brown 8, Rožánek 4 (Turza 0)

TH: 22/22 – 1/1, Fauly: 13 – 21, Trojky: 5 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Izák, Donovalová
Divákov: 1500

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Veľmi dôležité víťazstvo na domácej palubovke, ale zároveň nie úplná spokojnosť s tým, ako sme vyzerali, či už ofenzívne alebo defenzívne. Je pred nami množstvo práce, aby sme hrali na úrovni, ktorú chceme. Ďakujeme fanúšikom, vytvorili takú atmosféru, v ktorej sme dokázali zlomiť zápas na našu stranu.”

Rob Howard, hráč Patriotov: “Boli sme sústredení, boli sme zomknutí. Chceli sme pokračovať a spustiť víťaznú sériu, a to sme urobili. Prišli sme a vyhrali sme.”

Lukáš Varga, tréner Svitu: “Do Levíc je vždy ťažké prísť vyhrať zápas. Myslím si, že sme boli dobre pripravení. Mali sme dobrý herný plán, ale potrebujeme ešte posilu. Dúfam, že ďalší týždeň budeme mať nového hráča. 22 trestných hodov pre Levice a 1 trestný hod pre Svit, je pre mňa ťažko vstrebatelné. Neviem, čo to spôsobilo, určite aj my, ale keď útočíme 40 minút cez celý zápas, jeden trestný hod je málo.”

AJ Sumbry, hráč Svitu: “Chceli sme Leviciam vrátiť poslednú prehru z doma. Snažili sme sa bojovať. Ku koncu štvrtej štvrtiny sme mali stále šancu otočiť zápas, ale nevyšlo to, pretože nám dali veľa košov.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice